Moda Diyo

Uymanız gereken moda kuralları!

Uymanız gereken moda kuralları!

Çoğumuzun vazgeçilmezi olan modaya yeni bakış açısı getirmeye ne dersiniz?

Moda denildiği süre cümbür cemaat göre tarz olan kıyafetler diyebiliriz. Ancak moda diye o tarzda takılmak zorunluluğunuz değil. Giymedik diye modaya uymuyor mu oluyoruz hayır. Kendi modanızı kendiniz yaratmaya ne dersiniz. Yönlendiren siz olun.

Moda trendlerini unutun!

Sadece moda olsun diye istemediğiniz şeyleri giymek zorunda değilsiniz. Her şeyden önce kendi zevkinize kadar giyinin. Kendi moda tarzınız olsun çoğunluğun kabul ettiği modeller olmasın. Moda diye başkalarının istediği gibi giyinmekten vazgeçin.

moda

Karoser şeklinize yerinde giyinin!

Her şeyden önce kendi tarzınızı meydana getirmek istiyorsanız vücudunuzu beden ölçülerinizi iyi tanıyın. Günümüzde buna dikkat edenlerin sayısı epeyce pozitif. Ufak çocuklar bile bundan böyle birer moda ikonu diyebiliriz. Podyumlarda gördüğünüz moda olan kıyafetlerin çok eksik bir kısmı insanların giyebileceği tarzdadır. Bunları giymek zorunda değilsiniz. Üstünüze yakışmayacağı kıyafetleri almaktan vazgeçin. Kendi modacınız kendiniz olun. Önce vücudunuzu keşfedin sonradan da hoşunuza gidecek modellere yönelin.

Gardırop klasiklerine uymayın!

Gardırobunuzda çoğu kıyafet klasikleşmiştir. Gizli Jeanlar, cilt ceketler ve düz tişörtler genelde herkesin dolabında vardır ve kesintisiz giyilmeye devam edilir. Bunların dışına çıkmaya çalışın. Dolabınız sadece bunlardan oluşmasın. Biraz düşünün.. İnanın kafanızda güzel tarzlar oluşacaktır.

001moda

Cıvıl cıvıl olmanıza gerek yok!

Kadınlar defalarca güzel ve en iyi şekilde görünmek isterler. Dış görünüşleri onlar için çok önemlidir. Aman standartın dışına çıkmayım kötü görünürüm düşüncesi vardır.  Bu yüzden modaya uymaları gerektiğini düşünürler. Kendi tarzınıza karar vermeden önce ilk önce ne giysem diye stres yapmamanız. Sırf hareketli belirmek için rengarenk giyinip gökkuşağı gibi olmanıza lüzum yok. Orta halli kıyafetler seçmeniz yeterli olacaktır.

Sadeliği basite almayın!

Çoğumuzun düştüğü hatadır bu. “Ayy fazla kolay durdu, bunlar olmaz değiştirmeliyim diyenlerin sayısı az değildir”. Böyle durumlarda unutmayın ama sadelik en güzel şıklıktır ve modası hiç geçmez. Düz sade bir elbise, düz renk bir tişört vb. kıyafetler en hoş örnekleridir.

Kısacası moda sizsiniz. Kendi tarzınızın mimarisi siz olun 😉

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ