Moda Diyo

Ünlü Giyim Markaları 2017

Ünlü Giyim Markaları 2017

Ünlü giyim markaları 2017 denildiğinde akla gelen ülke İtalya’dır. Ünlü markalara ev sahipliği yapan İtalya’da Dolce & Gabbana markası göze çarpmaktadır.

 Dolce & Gabbana

Dolce % Gabbana markasından biraz söz edilecek olursa eğer zarif ve göz alıcı elbiseler yapmayı amaçlamışlardır. Son tasarımları ise daha çok masal dünyasını yaşatmaktadır.

Bir başka İtalyan giyim markası ise Gucci’dir.

Gucci

Gucci dünyada deri kıyafet denilince ilk akla gelen markalardan birisidir. İlk kurulduğu günden itibaren deri kıyafet konusunda dünyanın en kalitelı giysilerini üretmiştir.

Türkiye’de ise giyim markası denilince akla Kiğılı ve Ramsey gelir.

 Kiğılı

Türkiye’de takım elbise markaları denilince akla ilk gelen markalardan birisidir. Sahibi Abdullah Kiğılı’dır. Kiğılı markası ilk olarak Türkiye’de 1930’lu yılların sonlarında kumaş üretimi ile hizmete başlamıştır. 1960’lı yıllarda ise gömlek ve pantolon üretimine başlamıştır.

 Ramsey

Ramsey markası Türkiye’nin en ünlü hazır giyim markalarından birisidir. 1980’li yıllarda ortaya çıkan bu marka, Türk bir girişimci tarafından ilk olarak Londra’da açılmıştır. Daha sonrasında ise, Türkiye’de mağazalar açarak adından daha çok söz ettirmiştir.

En ünlü iç çamaşırı markası olarak Anıl markasını söyleyebiliriz.

 Anıl

İç çamaşırı markası denilince Türkiye’de ilk akla gelen markalardan birisi olan Anıl markası iç çamaşırı dışında body kıyafetide satmaktadır. Anıl markası bay ve bayan iç çamaşırı çeşitlerinde büyük çeşitliliğe sahiptir. Dünyanın en ünlü gömlek markası olarak NaraCamicie markası göze çarpmaktadır.

 NaraCamicie

NaraCamicie markası gömleklerde en göze çarpan özellik gömleğin çok rahat olması ve canlı renklere sahip olmasıdır. NaraCamicie İtalyan markası olup Milano, Londra, Paris, Tokyo ve Sidney’de mağazaları vardır. Türkiye’de ise İstanbul Nişantaşı semtinde mağazası vardır. Gömleklerde çiçek motiflerine sıklıkla rastlanmaktadır. Gömleklerde genellikle pembe, mavi, açık yeşil, sarı ve turuncu renkler kullanılmaktadır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ