Moda Diyo

Tüm Gün Ağrısız Topuklu Ayakkabı Giyebilmenin Sırları Nelerdir?

Tüm Gün Ağrısız Topuklu Ayakkabı Giyebilmenin Sırları Nelerdir?

Tüm kadınlar topuklu ayakkabılara bayılır. Ancak ayakkabı modelleri arasında ayakta en şık duran topuklu ayakkabı, en can acıtan ayakkabı modelidir. Ne olursa olsun, eğer şık görünmek istiyorsanız dişinizi sıkarak bu acıya katlanmak zorunda kalıyorsunuz. Yine de her ayağımızı acıtan ayakkabının rahat giyilme yolu olduğunu düşünerek, topuklu ayakkabının da ağrısız acısız giymeni bir yolu vardır diye düşünüp sizler için topuklu ayakkabı giymenin sırlarını araştırdık. Peki tüm gün ağrısız topuklu ayakkabı giyebilmenin sırları nelerdir? Çok sevdiğiniz topuklu ayakkabılarınızı giydiğiniz de ağrınızı ve acınızı azaltacak birkaç yöntem ve ipucunu sizlerle paylaşacağız.

Kalın topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz

Topukla ayakkabıda aranan en büyük özellik ince ve seksi topukları olmaktadır. Ama bütün günü ayakta geçirmek zorunda olduğunuz bir uğraşınız varsa, kalın topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Kalın topuklar sizlere daha dengeli bir yürüme imkanı sağlar ve yürümenizi kolaylaştırır. Bütün yükü ayağınız ön tarafında bulunan kemiklere yüklemediğiniz için, kalın topuklu ayakkabıları daha uzun süre giyebilirsiniz.

Ayak pedleri kullanabilirsiniz

Uzun süre ayağımızda kalan topuklu ayakkabı, uzun süre üzerinde kaldığımız durumlarda tüm acıyı ayağımızın ön tarafında biriktirir. Belirli bir süre bu acı dayanılmaz bir hale gelmektedir. Bu acıyı önleyebilmenizin tek yolu ayaklarınızın deli gibi yanan noktasına ayak pedi yerleştirmek olacaktır. Eczaneler ve daha birçok alışveriş marketlerinde satılan bu ayak pedlerinden birkaç tane alıp ayağınıza yerleştirebilirsiniz. Eğer ayağınızda sizi engelleyen ve rahatsız eden nasır gibi bir probleminiz varsa o gibi sorunlara da uygun olarak üretilmiş ped çeşidi bulabilirsiniz. Pedi rahatlıkla kullanabilmeniz için ayakkabının ön tarafının geniş olduğundan emin olmalısınız.

Tercihlerinizi Kaliteli Ayakkabılardan Yana Kullanın

Ayakkabıda kullanılan malzeme ne kadar kötü olursa ayağınızda kalma süresi o kadar kısa olacaktır. Ayakkabıda kullanılan kalitesiz malzeme, kumaş, deri bir süre sonra ayaklarınızı yıpratacak ve severek aldığınız ayakkabınızı ayağınızdan biran önce fırlatmak isteyeceksiniz.

Ayaklarınızı rahatlatın

Tüm gün boyunca ayaklarınız aynı ayakkabının içerisinde kalacaksa kan dolaşımından dolayı ayaklarınız şişecektir. Bu durumlarda ayaklarınızı ara ara havaya kaldırmanızı öneriyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ