Moda Diyo

Tesettür Giyimde Çanta ve Ayakkabı Kombini Nasıl Olmalı?

Tesettür Giyimde Çanta ve Ayakkabı Kombini Nasıl Olmalı?

Aksasuar denildiğinde akla takı, ayakkabı, çanta vb. küçük detaylar gelmekte. Aksesuar gitmiş olduğunuz kıyafetinize küçük dokunuşlar yaparak tamamlaya bileceğiniz ve harika kombinler yaratabileceğiniz bir unsur. Birbirinden alakasız kıyafetler bile giydiğinizde aksesuarlarınız ile kombini tamamlayarak çok hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Tesettürlü kadınlara değinecek olursak. Tesettürlü bir kadının en can alıcı aksesuarları çanta ve ayakkabıdır hiç şüphesiz. Kendi tarzlarını bu ikili ile daha iyi ifade edebilen tesettürlü bayanlar bu aksesuarları seçerken çoğu zaman zorluk çekmektedir. Ayakkabı ve çanta kombininizi seçerken daha fazla zorlanmak istemeyen kadınlar için, bu yazımızda tesettür giyimde çanta ve ayakkabı kombini nasıl olmalıdır, püf noktaları nelerdir bunlara bakacağız.

Tesettür giyimde ayakkabı ve çanta kombininizi yaratırken en fazla dikkat etmeniz gereken unsur, bu ikilinin aynı renk ve tona sahip olmasıydı. Ancak modanın her geçen gün değişmesi ve farklı yeniliklerin gelmesi, tesettürlü kadınların giyim tarzına yansıdı diyebiliriz. Bu durum ile birlikte ayakkabı ve çanta seçiminiz ayrı renkte olmalıdır cümlesi de tarihe karışmış oldu. Aynı renk olmak şartı gitti, üstüne zıt renk çanta ve ayakkabı uyumu trend bir moda oldu. Bu modayı yakalayabilmeniz içinde ayakkabı ve çantanızın renkleri birbirine zıt olan renkleri, yani sarı – mor, siyah – beyaz, yeşil – kırmızı gibi renkleri içermeli. Fakat tabi ki de bu moda her durumda kullanılabilir diyemeyiz. Mesela giymiş olduğunuz kıyafetiniz siyah beyaz tonlardan oluşursa, bunlara zırt olarak bir renk seçip ayakkabı ve çantanızı o renkte giyebilirsiniz.

Tercih durumuna göre ayakkabı ve çanta renkleri aynı tercih edilip giyilebilir. Birçok modacıya göre de uyum bu şekilde yakalanmalıdır. Fakat siz bu durumu biraz daha değiştirerek seçmiş olduğunuz ayakkabı tonunuzun yanında çanta tonunuz biraz daha koyu veya açık renk olabilir. Tesettür giyimde çanta ve ayakkabı uyumu giyilmiş olan kıyafete göre farklılık gösterebilir. Seçmiş olduğunuz eşarp rengi veya deseni, giyilen tunik veya ferace çanta ve ayakkabınızın rengini belirlemektedir. Giyecek olduğunuz kıyafetiniz siyah veya beyaz ise kırmızı veya sarı renk ayakkabı ve çanta seçemezsiniz. Bu durumlarda giyilen tona yakın renklerde çanta ve ayakkabı seçilmesi, daha şık olmanızı sağlayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ