Moda Diyo

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saç rengi nasıl açılır?

Saçlarınızın sağlığını koruması için özellikle boya gibi işlemlerden uzak durmanız gerekmektedir. Ancak yine de saçınızın rengini açtırmak veya tonunu değiştirmek istiyorsanız saç açma işleminizi doğal yöntemlerile de açabilirsiniz. Ancak daha önce saçınıza boya işlemi yaptırmış iseniz saçınız rengini açmak için doğal yöntemler pek işe yaramayabilir bunun için ise özel saç rengi açmak için kullanılan ve profesyonel kişilerin kullanması gerektiği özel solüsyonlar tercih edilmektedir. Saç rengi nasıl açılır? Öncelikli olarak saçınızın rengi doğal bir renge sahip ise daha önce boyama işlemi yaptırmamış iseniz oldukça şanslısınız diyebiliriz. Çünkü saçınızı doğada bulunan ve en önemlisi de evinizde bulunan ürünler ile kolaylıkla açabilirsiniz. Bunun için ise:

Saç Rengi Nasıl Açılır

Saç Rengi Nasıl Açılır

Papatya ile saç açma: en çok tercih edilen ve saç rengi açmada en etkili olan yöntemlerden birisi olan papatya ile saç açma işlemini sizler de yaz mevsiminde deneyebilirsiniz. Bunun için ise tek ihtiyacınız olan saçınızın boyutuna yetecek kadar papatyayı suyun içinde demlemektir. Papatyayı demlediğinizde suyunun ve renginin demlendikten sonra ortaya çıktığını görebilirsiniz. Ilıktan sonra saçınızın engini açmak istediğiniz yerlerine bu suyu sürerek güneşte kuruyana kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi haftada iki veya en fazla üç kere yapmanız saç renginizin gözle görülür oranda açılması için yeterli olacaktır.

Limon ile saç rengi açma: limon da en az papatya kadar saç rengini açma konusunda oldukça etkili olan ve belki de saç rengini açmada en ekonomik olan yöntemlerden birisidir. Limon ile saç renginizi açmak için tek yapmanız gereken şey 3 bardak suyun içine 1 bardak limon suyunu karıştırmaktır. Daha sonra elde ettiğiniz bu karışımı saçınıza yedirmeniz ve yaklaşık olarak yarım saat kadar güneşte kalmanız saç renginizi açmak için yeterli olacaktır. Daha sonra saçlarınızın yapış yapış olmaması iççin saçlarınızı ılık suile durulamanız yeterli olacaktır.

Bal ile saç rengini açma: pek bilinmese de bal da saç rengini açmada oldukça etkili olan bir diğer üründür. Genellikle cilt maskelerinde tercih edilen balı isterseniz saçlarınız için de tercih edebilirsiniz. Sadece bir miktar bal ile ve aynı zamanda biraz da saç kreminizi karıştırmanız bal ile kolaylıkla saç renginizin tonunu açmanız için yeterli olacaktır. Saçlarınıza karşımı sürdükten sonra bone ile kapatmanız ve 8 ile 10 saat kadar saçınızda bekletmeniz gerekmektedir. Bu uygulama ile hem saçlarınızın odlukça yumuşadığını hem de renginin de gözle görülür oranda açıldığını da fark edebilirsiniz.

Bira ile saç rengi açma: bira yine güneşte sürüldüğünde saç rengini açma konusunda oldukça etkili olan bir diğer yöntemlerdir. Sizler de saçlarınızın rengini açmak istediğiniz yerlerini bira ile ıslattıktan sonra yaklaşık yarım saat kadar güneşte saçlarınızı bekletmeniz saç renginin açılması yeterli olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ