Moda Diyo

Olduğunuzdan Daha Uzun Görünmenin Püf Noktaları

Olduğunuzdan Daha Uzun Görünmenin Püf Noktaları

Birçok kadın boyundan memnun olduğunu hatta ideal boyda olduğunu söyleseler de, yine de uzun görünmenin yollarını ararlar. Her işte olduğu gibi, uzun görünmenin de bilinmesi gereken bazı püf noktaları vardır. Bu püf noktalardan haberdar olursanız, kıyafet seçiminizi ona göre yapar ve neyi giyip neyi giymeyeceğinizi daha iyi bilirsiniz. Olduğunuzdan daha uzun görünmenin püf noktaları oldukça çoktur, önemli olan sadece bunları bilmek ve uygulamak.

  • Duruş şeklinize dikkat edin: Özellikle spor yapmayan kadınların omuz şekillerinin daha düşük olduğu ve kambur bir görünüme sahip olduğunu görmekteyiz. Ayakta bir iş ile ilgilenirken yada yürürken duruş bozukluğu olduğundan kısa görünürler. Spor yapmak iskelet sisteminizi geliştirerek sizi dimdik bir görünüme kavuşturacaktır.
  • Koyu renkli ve tek renk elbiseler: Giymiş olduğunuz açık pastel rengi, pudra rengi elbiseler sizi olduğunuzdan daha uzun gösterir. 2 farklı renge sahip kombinler yaparken bu iki rengin vücudunuzu bölmeyeceğinden emin olun.
  • Convers, babet gibi düz taban ayakkabılardan uzak durun: Topuklu ayakkabı giyen kadınların kendilerini daha kadınsı, özgüvenli ve uzun hissettikleri bir gerçektir. Sadece davet edildiğiniz özel günlerinizde değil, günlük hayatınızda da topuklu ayakkabı giymeye özen gösterin. Bilekten bağlamalı ayakkabı modellerinin bacağı kestiğini de unutmayın. Her zaman ten renginize yakın ayakkabılar giymeye çalışın, aynı renkleri göz tamamlayacağından olduğunuzdan daha uzun görüneceksiniz.
  • Yüksek belli pantolon ve şortlar sizi daha uzun gösterecektir: Giymiş olduğunuz düşük belli pantolonlar kısa boylu ve balık etli kadınları olduğundan daha kısa ce çirkin gösterecektir. Ayrıca bol pantolon giyerseniz daha geniş görünürsünüz.
  • Kısaysa boyluysanız, kısa etek ve elbiseleri tercih edin: Kısa boylu ancak güzel bacaklara sahipseniz kısa etek ve elbise giymeniz gerekmekte. Bu kombini yaparken kotu veya tek renk elbise ve etek tercih etmelisiniz. Elbisenizin altına topuklu ayakkabı giyerseniz boyunuz daha uzun görünecektir ve giydiğiniz elbiseyi desteklemiş olursunuz.
  • Dikine çizgilere sahip kıyafetleri tercih edin: Enine çizgilere sahip kıyafetler giyerseniz daha geniş görünürsünüz. Dikine çizgilere sahip pantolon ve elbiseler boyunuzu olduğundan uzun gösterecektir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ