Moda Diyo

Migren Tedavisi Nasıl Olur ?

Migren Tedavisi Nasıl Olur ?

Migren, baş ağrılarının en kötüsü olmasa da yaşayanların bileceği ve hayattan resmen bezdiren bir ağrıdır. Migren ’in elbette ki tedavisi de bulunmaktadır.

Migren tedavisindeki ilk adım olarak doktorunuzun önerdiği ağrı kesicileri sayabiliriz. Doktorun önermediği ağrı kesicileri kesinlikle kullanmamalı ve bağımlılık haline getirmemelisiniz.

Bunun yanı sıra migrenin tedavisi de vardır. Bu durumu toplum çok fazla kulak arkası yapsa da böyle bir tedavi vardır. Bunun için öncelikle migren ağrısının nedeni saptanmalı ve ona göre akabinde tedavisi uygulanmalıdır. Migren hastalığının bir nedeni yoktur. Bazı insanlar çok gürültülü ortamlardan hoşlanmadığı için migreni başlar bazıları ise yoğun stresten.

Tedavi ise nöral terapi ile başlayabilir. Bunun dışında akupunktur ya da hipnoz ile de migrenden kurtulmanız mümkün. Tabi ki önce nedeni araştırılmalı ve ona göre bir tedavi seçilmelidir.

Tedavi yöntemlerinin başında hastanın önce dinlenmesi ve konuşması sağlanır. Daha sonra ise migrenin hangi evresi olduğu anlaşılır. Bunun akabinde ise tedavi yöntemi belirlenir. Eğer tedavi nöral tedavi ise öncelikle hormon düzenleyici bir ilaç yazılabilir. Daha sonra ise bu ilaç ile birlikte otonom seviyesi düzenlenir. Belli bir zaman sonra ise tedaviye cevap verip vermediği kontrol edilir. Bu tedaviye cevap vermeyen hasta akupunktur ya da hipnoz tedavisine yönlendirilebilir. Bu durumda ise hastalığın psikolojik nedenleri daha fazladır.

Migren tedavisinde dikkat edilecek nokta ise doktorunuzun önermediği ilaçları içmemeniz gerektiğidir. Kesinlikle bu duruma dikkat etmelisiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ