Moda Diyo

Kum Saati Vücut Tipine Sahip Kadınlar Nasıl Kıyafetleri Tercih Etmeli

Kum Saati Vücut Tipine Sahip Kadınlar Nasıl Kıyafetleri Tercih Etmeli

Kum saati vücut tipi birçok kadın tarafından kabul edilmiş şüphesiz ki en güzel vücut tiplerinden birisi. Çok orantılı, seksi ve gösterişli duruşu ile sahip olan kişiye direkt olarak ‘’ sağlıklı’’ duygusunu uyandırıyor. Geniş omuzlar, gösterişli göğüs bölgesi, ince bel ve yine göğüs büyüklüğü ile aynı orantıda kalçalar ve güzel bacaklar bu vücut tipini anlatıyor. Kum saati vücut tipi günümüz şartlarında güzellik standartlarını anlatmakta. 90 – 60 – 90 ölçüler tam da bu vücuda uygun ölçüler. Rakamlar değişse bile aynı orantıda yakın ölçülere sahip olmak önemli. Kum saati vücut tipine sahip olan kadınla dünyanın en güzel kadınları arasında yer almaktadır. Dünya üzerinde hemen hemen her manken kum saati vücut tipine sahip. Marilyn Monroe, Dita von Teese, Selma Hayek, Schalett Jhansonn, Kim Kardashian bu vücut tipine sahip ünlüler arasında.

Kum saati vücut tipine sahip kadınlar üst parçalarda genellikle bele doğru daralan modelleri tercih etmeli. Derin V yakaya sahip parçalar bu vücut tipine çok yakışıyor. Ama fazla geniş yuvarlak yakalar, zarif bayanları kilolu gösterebilir. Ayrıca bel kısmı bol olan veya kalçadan dökümlü lastikli üstler kişiyi hamile gibi gösterebilir. Belinizin inceliğini ve kıvrımını vurgulayan üstleri tercih etmeniz her zaman doğru seçim olacaktır.

Düşük belli pantolonlar kum saati vücut tipine sahip  olan her kadına çok yakışmaktadır. Eğer yüksek bel pantolon giymeyi tercih ederseniz de tercihinizi kalça kısmı tam oturan modellerden yana göstermelisiniz. Bol pantolon seçimleri sizi kilolu ve armut vücuda sahipmişsiniz gibi gösterebilir.

Diz üstünde biten kloş etekler, kalem etekler ve beli kemerli olan etek modelleri kum saati vücut tipine çok yakışmaktadır. Mümkün olduğunca dizin üstünde etekler giymenizi öneririz, aksi halde bacaklarınızın güzelliğini gizlemiş ve bacaklarınızı kısa ve çırpı gibi göstermiş olursunuz.

Kum saati vücut tipleri için en iyi elbiseler bele oturan V yakalı elbiselerdir. Bu vücut tipi kemer ve kuşakları diledikleri gibi kullanabilirler. Kum saati vücut tipine sahip bir kadın üzerinde en güzel görünen gelinlik modeli balık gelinlikler olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ