Moda Diyo

Kışın Üst Üste Giyinmenin İncelikleri Nelerdir?

Kışın Üst Üste Giyinmenin İncelikleri Nelerdir?

Kış ayları bölgesel olarak farklılıklar göstermektedir. Örneğin; Antalya da Kasım ayında dahi sıcak bir hava nüfuz ederken, bir Erzurum, Kars ve soğuğun ana vatanı olan Sivas ta Sonbahar da dahi ağır kış koşulları yaşanır. Yaşadığınız bölge de soğuğu hissediyorsanız kesinlikle annelerimizin tabiri ile sıkı giyinmeniz gerekmektedir. Kışın üst üste giyinmenin incelikleri nelerdir derseniz de buyurun detaylarımıza;

Öncelikle kesinlikle kalın, yünlü ya da pamuklu iç çamaşırları tercih etmelisiniz Üzerine gömlek giyecekseniz mutlaka ve mutlaka ekstra olarak bir kazak ya da yine yünlü bir yelek giyilmelidir. Fakat giyeceğiniz sadece bir kazak ise o zaman kalın montları tercih etmeli ve hatta gideceğiniz yere göre bir fülar veyahut kaşkol boynunuza alabilirsiniz.

Yine başka bir seçenek olarak sweatshirt tercih ediyorsanız, kesinlikle montunuzun altına bir polar, hırka olmalı. Pantolon seçimlerimiz kot ise kalın kotları tercih ederken kumaş yerine de kadife ya da keten pantolonlar seçilmeli eğer rahatsızlık vermeyecek bir iş ile meşgulseniz kesinlikle yün yada termal tayt veyahut içlikler giyilmelidir.

kis-moda

Bayanlar için giyim seçeneği her ne kadar fazla da olsa, soğuktan korunmak zordur.

Çünkü İş hayatında giyim seçenekleri arasında genelde gömlek ve etek revaçtadır. Gömleği söylediğim gibi üzerine kazak, yelek ya da ceketler ile hem gösterebilir hem de soğuktan korunabilirsiniz fakat etekler için bu iş biraz zor. Kalın termal taytlar ya da külotlu çoraplar giyilmelidir. Üst giyime geldiğimizde bir bluz üzerine sıklıktan ödün vermeden giyilebilecek şık yeleklerle kapatabilir. Mont seçimlerinizi kaşe ve uzun montlardan yana kullanabilirsiniz.

Vücudumuzun soğuğu başlıca hissettiği bölge her ne kadar ellerimiz ve yüzümüz de olsa korumamız gereken yerler öncelikle belimiz, sırtımız ve ayaklarımızdır. Atalarımızın da dediği gibi ayağını sıcak tut başını serin, düşünme derin derin. Bu yüzden kış aylarında kesinlikle alta ince üzerine kalın iki çorap giyilmelidir ve seçtiğimiz ayakkabı polyester ağırlıklı olmamalı deri ve yüzeyi daha az hava alan ayakkabılar olmalı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ