Moda Diyo

Kalın Bacaklı Kadınlar Alt Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli

Kalın Bacaklı Kadınlar Alt Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli

Bacakları kalın ve basen bölgesi geniş olan kadınların çoğu etek giyemiyor, giymek istese bile çekiniyor. Bu konu hakkında uygulaya bileceğiniz ve dikkat etmeniz gereken önemli detayları sizlerle paylaşacağız. Kalın bacaklı kadınlar alt seçiminde nelere dikkat etmeli?

Kalın bacaklara sahip biriyseniz alt seçimlerinizi koyu renk tercih etmelisiniz. Koyu renk kıyafetlerin hepsi sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterir. Açık renk alt seçimlerinde bulunursanız, bacaklarınız olduğundan çok daha kalın bir görüntüye sahip olabilir.

Bacaklarınız hafif bir kalınlığa sahip ve poponuz çıkıksa, Jennifer Lopez gibi bir vücuda sahipseniz mini etek giymemelisiniz. Mini etek neden giyemiyorum diye soruyorsanız, eteği giydiğiniz zaman poponuzun çıkık kısmı mini eteğinizi havaya kaldıracaktır ve buda kötü bir görüntü yaratacak. Aynı zamanda gün boyunca kendinizi rahatsız hisseder ve eteğinizi sürekli aşağı çekiştirirsiniz. Diz kapağınızın birkaç parmak üstünde olan etekler sizler için daha ideal.

Bacaklarınız çok kalında mini etek tercih etmeniz biraz riskli olabilir. Ancak tabi ki de herkes mini eteklerden hoşlanır ve giymek ister. Bu durumda birkaç ufak hile ile mini etek giyebilirsiniz. Kalın bacak yapısına sahip olan kadınlar mini eteklerinin altına mutlaka koyu renkte opak çorap giymelidir. Bu durumu toplu çizme ile değiştirebilirsiniz. Yine de tercih etmeniz gereken mini etek modelleri fazla iddialı olmayan, hafif diz üstü, basic etekler.

Kıyafet seçimlerinde dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri ise vücudunu iyi tanıman, kusurlarını bilmen ve ona göre giyinmen. Örnek vermek gerekirse; kusurlu gördüğün bölgeyi kapatıp, beğendiğin bölgelerini ortaya çıkartırsanız, çok daha hoş görünürsünüz. Pantolon tercihlerinizi, uzun boru paçalara sahip pantolonlardan yana tercih ederseniz, sizi olduğunuzdan daha zayıf ve derli toplu gösterecektir. Etek olarak ise pileli etekler değil, kloş veya dar etekler tercih etmelisin. Pileli etekler seni olduğundan daha şişman gösterecektir kesinlikle, hatta bu kabartma ve pile durumu her kıyafette, vücudumuzun her bölgesi için geçerlidir. İri desenli, jarse ve beyaz renk kıyafet ve elbiseler tercih etmemelisiniz. Pantolon giydikten sonra basenlerinizi kapatmak için uzun bluzlar tercih edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ