Moda Diyo

Gözlük Modası 2017

Gözlük Modası 2017

Modanın çok hızlı bir şekilde değişim göstermesi giyim ve aksesuara dair her şeyi etkilemekte. Uzun bir süredir gözlük modası da bu hızlı değişimde dahil olmakta. Gözlük bazı kişiler için göz sağlığı açısından bir zorunlulukken bazı kişiler için ise sadece aksesuar niyetine kullanılır. Uzun zamanlardan beri süre gelen gözlük bir kişinin vücudunda en çok görüğümüz yerde, yani gözlerim için kullanılan bir aksesuar. O yüzden gözlüğe verilen önem bir tık artmakta.

Gözlük Modası 2017

Gözlük Modası 2017

Gözlük modası nasıl değişiyor?

Uzun süre önce dikdörtgen (rectangular) olan gözlükler büyük bir trend yakalamıştı. Günlük hayatımızda yanımızdan geçen 10 kişiden 5’inde bu tip gözlük modellerini görebilirdiniz. Ancak günümüzde gözlük tasarımcılarımız tarafından yapılan yenilikten sonra dikdörtgen gözlük modelleri yerini yavaş yavaş akademik, oval ve yuvarlak gözlüklere bırakmaya başladı. Tasarımcılar tarafından yuvarlak çerçeveli gözlükler fazlasıyla rabet görmekte. 1960’lı ve70’li yıllarda Jhon Lenon’un kullandığı  bu klasik model gözlük günümüze tekrardan yeni bir trend olarak geldi diyebiliriz. Günümüz de Avrupa’da bir çok kişi tarafından kullanılmakta olan bu gözlükler fazlasıyla şık ve kişiye hoş bir hava katmakta.

Eski moda olan kalın saplı, yani kemik gözlükler de son zamanlarda trend. Çok şık ve hoş görünen gözlük modelleri arasında.  Haliyle fazlasıyla ilgi görmektedir. Ancak herkes oval ve yuvarlak gözlük takıyor diye aldanmamak gerek. İnsan yüzünde olan kemik yapısı sayesinde hepimizin surat şekli birbirinden farklıdır. Şunu söylemek isterim ki dikdörtgen ve uzun, kemikli bir yüze sahipseniz yuvarlak ve oval gözlükler sizler fazlasıyla yakışacaktır. Ancak oval ve yuvarlak yüz yapısına sahip olan kişiler kesinlikle dikdörtgen ve köşeli gözlük seçiminde bulunmalılar. Her zaman her şeyde geçerli olan bu altın kural gözlük ve yüz yapısı arasında olan uyumda da geçerli. Yuvarlak bir yüze yuvarlak bir gözlük kullanılmamalı, aksine köşeli bir gözlük seçimi yapılmalıdır.

Gözlük seçiminde modanın kurbanı olmanızı isteyemeyiz. Günümüzde ünlü gözlük markaları tarafından üretilen binlerce farklı tip gözlük bulunmakta. Haliyle seçim konusunda biraz kararsız kalabilirsiniz. Ancak yüz tipinizi tanır ve buna göre hangi çeşit gözlük seçiminde bulunacağınızı bilirseniz işiniz daha kolay olacaktır. Gözlük modasının sürekli değişmesi ile birlikte her geçen gün biraz daha zorlanacağınız kesin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ