Moda Diyo

Göz Makyajında Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

Göz Makyajında Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

Uygulayabileceğimiz makyaj bölümleri arasında en zor olanı göz makyajıdır. Doğru ve dengeli yapılmış göz makyajı, yapan kişiyi cazibeli ve çekici gösterir. Ancak göz makyajını yapmak kadar göz şekli ve cilt rengi de çok önemlidir. İri veya küçük gözlere, kalkık ve düşük kapaklı gözlere, düz, çekik veya kavisli gözlerin her birine uygulanacak makyaj tekniği farklı olmalıdır. Göz makyajında bilinmesi gereken püf nokta çok fazladır.

İlk yapmanız gereken göz yapınızı incelemek. Gözlerinizi objektif bir şekilde incelerin ve göz tipinizi bilin. Gözlerinizi incelerken dikkat etmeniz gereken noktalar; düz ya da düşük mü, küçük veya büyük mü, ayrık veya birbirine yakın mı olduğu. Ancak bunları bildikten sonra kendi göz tipinize en güzel yakışan makyajı yapabilirsiniz.

Göz makyajına başlamadan önce yapmanız gerekenler;

Göz çevrenizi güzelce temizleyip makyaja hazır hale getirin. Gözümüz çok kolay mikrop kapan v ekişinin yorgunluğu hemen belli eden bir organdır. Sonrasında ten renginizden bir ton açık kapatıcıyı süngeriniz ile göz çevrenize güzelce yedirin.

Doğru renk seçimi göz makyajınızın en önemli detayıdır; Göz makyajının rengi ten, göz ve saç rengi, giyilecek kıyafet ve aksesuar baz alınarak seçilmelidir.

Gölgelendirme ile makyajınızı daha hacimli gösterin; Gölgelendirme işlemi olmadan yaptığımız makyaj tam anlamı ile başarılı sayılmaz. Gözlerimizin bize uygun tonda gölgelendirilmesi gözlerimizin daha iri ve dikkat çekici olmasını sağlar. Göz çevresine yapmış olduğumuz makyajın bir ya da iki ton koyusu gölgelendirme yapmak için uygun olur

Eyeliner ve göz kalemi; Eyelinerı dışarıya doğru çok uzatmadan sürün. Göz kaleminizi kullanırken de iç ve dış kısmına duruma göre daha farklı renk kullanarak uygulayabilirsiniz.

Rimel ile kirpiklerinizi uyandırın; Rimel bakışların daha derin ve çekici görünmesini sağlar. Bu sebeple her makyajınızın sonunda kirpiklerinizi kıvırıp üzerine rimel sürün. Birçok kişinin kirpik yoğunluğu ve uzunluğu konusunda sıkıntısı var. Bu kişiler içinde takma kirpik öneriyorum. Ancak kirpiklerinizin daha doğal görünmesini istiyorsanız, bir kökten 3 tane kirpik kılı çıkan tekli takma kirpik uygulayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ