Moda Diyo

Gelinlik modellerinize göre çamaşır seçimi

Gelinlik modellerinize göre çamaşır seçimi

Yıllar boyu düğün gününüzün hayalleri ile büyüdünüz. Kafanızda size özgü bir model yarattıktan sonra hayalinizdeki gelinliği buldunuz. Peki düğününüzde gelinlik ve düğün aksesuarlarına gösterdiğiniz o özeni düğün günü giyeceğiniz iç çamaşırına da gösteriyor musunuz? Düğününüzde en sevdiğiniz şarkıda çılgınlar gibi dans ederken, gelinliğinizin altından kaymaya çalışan sütyeninizle başa çıkmaya çalışmak istemezsiniz değil mi? Bu yazımızda düğün gününüzde iç çamaşırlarınıza dair sıkıntı yaşamamanız için dikkat etmeniz gerekenleri sizlerle paylaşacağız. En özel gününüzü gayet rahat geçirebilmeniz için düğünde giyebileceğiniz iç çamaşırı modelleri şu şekilde olmalı.

Düğün Gününüz Ve Gecesi Birbirinden Çok Farklı

Düğün günü için çıktığınız bir alışverişte çok beğene bileceğiniz bir iç çamaşırı görebilirsiniz. Tereddüt etmeden beğendiğiniz iç çamaşırını alın ve bunu düğün günü gelinliğinizin altına giyeceğiniz iç çamaşırı olarak düşünmeyin.Balayınızda giymek için iç çamaşırı konusunda çılgınlıklar yapabilirsiniz, ama düğün gününüzde gelinliğinizin altına giyeceğiniz çamaşırlar için özen göstermelisiniz.

Gelinlik Modelinize Göre İç Çamaşırı

İlk olarak gelinliğinizin altına giyeceğiniz sütyen seçiminizi gelinliğinizin kesimine, dekoltesine ve rengine göre yapmalısınız. Tek omuz mu, straplez mi, derin sırt dekolteli mi veya göğüs dekolteli mi? Kırık beyaz mı, şampanya rengi mi? Tüm bu ince gelinlik detaylarını bildikten sonra iç çamaşır seçiminize başlaya bilirsiniz.

Straplez bir gelinlik giyecekseniz, sütyen bulmakta pek zorlanmayacaksınız. Tek dikkat etmeniz gereken sütyenin gelinliğinizle aynı renk olması, tutuculuğu, rahatlığı ve kumaşının iyi olması. Sütyeninizin balen bölesinde bulunan şeffaf silikonlarının kalitesine ve kayganlığına  dikkat etmelisiniz. Boyundan başlı gelinlik modellerinde askıların çıkarabilen cinsten olmasına dikkat etmelisiniz.

Derin Sırt ve Göğüs Dekolteleri

Dekoltenize uygun bir sütyen bulabilmeniz oldukça önemli, gelinliğinizin göğüs bölgesindeki dekolteye uygun sütyeni bulabilmeniz için gelinliğiniz taşınabilecek şekilde ise, seçim yaparken gelinliğinizi de yanınıza almanızı öneririz. Küçük göğüslü bayanlar için göğüsün sadece uç bölgelerine yapışan sütyen modellerinde bulunmakta. Fakat bu sütyenlerin taşıyıcı özelliği olmadığını unutmayın. Büyük göğüslü kadınlar için ortası şeffaf şeritle bağlı taşıyıcılığı daha yüksek modeller öneririz.

Vücudu saran bir gelinliğe sahipseniz, kombinezon ve büstiyer tarzı tek parça iç çamaşır modellerini tercih edebilirsiniz. Önemli bir detayı hatırlatmak gerekirse gelinliğinizin göğüs bölgesinde yapılacak ayarlamaları mutlaka düğün günü giyeceğiniz iç çamaşırı sütyenle birlikte gidiniz. İç çamaşırı kumaşınızın düğün günü sizi terletmeyecek kumaştan olmasına özen göstermelisiniz. Düğününüzde jartiyer giyecekseniz alışmak için şimdiden jartiyer giymeye başlamanızı öneririz. Daha önce hiç giymediğiniz olan bu kıyafet, düğün günü sizi rahatsız etmemesi için en azından odanızda birkaç kez giymenizi ve hareket etmenizi öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ