Moda Diyo

Gelin Ayakkabısı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Gelin Ayakkabısı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kadınlar düğün günlerine oldukça önem verir. Düğünlerinde deli gibi eğlenmenin ve dans etmenin hayalini kurarlar. Genel olarak bir düğün gelin ve damadın takı töreninden ve oynamalardan oluşur Türkiye’de. Hal böyle olunca gelinlerin ayakkabı seçimi çok ciddi bir durum oluyor. Çünkü ilk dansınızı yaptıktan sonra çıktığınız takı töreninde, 2 veya 3 saat ayakta kalıyor ve gelen misafirlerin tebriklerini alıyorsunuz. Topuklu ayakkabılarda hareketsiz ve hiç oturmadan ayakta durmak insanı çileden çıkartacak bir acıya maruz bırakıyor. Bu yüzden sizde düğününüzün keyfini doya doya çıkartmak istiyorsanız gelin ayakkabısı seçerken dikkat etmeniz gereken püf noktaları sizlerle paylaşacağız.

Ayakkabının gelinle uyumlu olması en önemli detay. Ayakkabınızı gelinliğinize göre belirlemelisiniz. Gelin ayakkabısını almadan önce çevreden biraz tavsiye alabilir, araştırmalar yapabilirsiniz, gördüğünüz ilk ayakkabıyı kesinlikle almayın.Dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi de gelinlik ve ayakkabınızın aynı tonda olması, veya ayakkabı renginizin tacınız veya çiçeğiniz ile uyumu önemli. Aksi bir durumda ayakkabınız genel görüntünüzü bozabilir.

Ayağınızın şekline dikkat etmelisin. Tek gece bile giyecek olsanız, ayağınızın şekline uygun olmayan bir ayakkabı kesinlikle giymeyin. Düğün geceniz boyunca korumanız gereken en önemli yer ayaklarınız olacak. Hiç oturmayacağınız için düğün günü ayakların görevi büyük oluyor ve onları yormayacak ve canınızı acıtmayacak bir ayakkabı tercihi çok önemli. Aksi takdirde düğün gününüzde büyük acılar çektiğiniz yetmezmiş gibi, rahat hareket edemez ve düğününüzün tadını çıkartamazsınız. Düğün gününden sonra gelecek 2, 3 gün de ayaklarınız acımaya ve ağrımaya devam edeceği için ama dikkat, balayınız da mahvolmasın.

Düğününüzün yapılacağı mevsime de dikkat etmelisin ayakkabı seçerken. Kış mevsiminde arabanızdan inip düğünün yapılacağı mekana geçerken başınıza ne gelebileceği hiç belli olmaz. Sorunsuz bir düğün için risk almayın deriz.

Düğününüzün yapılacağı mekanın zemini de oldukça önemli. Öreğin kır düğünlerinde kesinlikle topuklu ayakkabı giymemek gerek. Ayakkabılarınızın topukları toprağa gömüldükçe rahat hareket edemeyeceksiniz, hatta düşme tehlikesi bile yaşaya bilirsiniz. Yine de topuklu ayakkabı giymek istiyorsanız kalın topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz. Düğününüz kapalı bir mekanda gerçekleşiyorsa yerdeki halı ve zeminin kaygan olmamasına dikkat edin. Eğer zemin kaygansa ayakkabılarınızın altına zımpara yaparak kayma tehlikesinden kurtula bilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ