Moda Diyo

Femilift yöntemi nedir?

Femilift yöntemi nedir?

Ülkemizde ve dünyada tüm kadınların ciddi sorunu olan vajinal gevşeklik ve idrar kaçırma problemi bundan böyle tarih olacağa benziyor. Peki, bu problemler nasıl ortaya çıkar ve kadınların hayatını nasıl etkiler?

Hamilelik, menapoz ya da yaşa tabi olarak Vajinal Duvar Dokusunu destekleyen kolajen liflerinde zarar ve zayıflama oluşur. Buna alt olarak vakit içinde vajen elastikiyet kaybına uğrar. Bu cinsel haz duygusu ve yaşamını olumsuz yönde etkileyerek çiftlerin özel hayatları üstünde de olumsuz zorlama oluşturur. Elastikiyet kaybı doğum sonrası gelişebileceği gibi bayağı yaşlanma sürecine tabi olarak da belirebilir. Elastikiyet kaybı kadınlar için başlı başına önemli bir sorun olmasının haricen, bu elastikiyet kaybına emrindeki tıbbi adı Stres Üriner İnkontinans yani idrar kaçırma olan öteki bir önemli problemle karşı karşıya kalırlar. Vajende elastikiyet kaybı sonrası idrar kaçırma sıkıntısı olan bayanlar aralıksız baştan eden vajinal enfeksiyonlarla mücâdele etmek zorunda kalır. Sık antibiyotik kullanımının olması dışında, bayanlar için son derece aşındırıcı ve stresli bir durumdur bu süreç. Ülkemizin sosyo kültürel yapısı baz alındığında bu cins problemler yaşamış kadınlar üstünde inanılmaz baskılar olduğu şüphesizdir.

Kadınlarımız için hoş haber bu cins sıkıntıların giderilmesinin yeni geliştirilmiş bir tıbbi teknikle bundan böyle olası olmasıdır. Daha da önemlisi bu usul doğru cerrahi müdahale ihtiyacını minimuma indirmektedir. 10 dakikalık ayakta tedavi şeklinde uygulanabilmesi kadınlar açısından çok önemli bir gelişme ve avantajdır. Femilift adı bahşedilen bu yeni teknoloji vajinal gevşeme ve Gerginlik Üriner inkontinans problemlerinde devrimsel bir yöntem niteliğinde olup vajinal duvarı kolajen artışı ile kalınlaştırmakta ve sıkılaştırmaktadır. Vajen sıkılaşması dıştan, pelvik taban kaslarında görülen kolajen lif artışına emrindeki olarak üretra daha iyi desteklenir ve idrar kaçırma problemi ya en ince ayrıntısına kadar durur veya ciddi oranda azalarak hastanın bundan böyle fark edemeyeceği seviyeye geriler. ‘Bayanlar ilk seanstan derhal sonradan bir ayrım hissederler ve sonuçlar kısa vakit içinde çoğalma gösterir. Uzun süreli sonuçların elde edilmesi için size kaç seans uygulanacağı konsültasyonla belirleniyor. Genelde 2 ila 4 seans aralarında değişiyor.

Vajen ve etraf dokusu ile alakalı her tıbbi usul hasta açısından tabiatı gereği kişisel, hassas ve özel konular olup ciddi profesyonel hassasiyet ve yaklaşma gerektirmektedir. Bu sorunlar ile felakete uğramış olan hastaların büyük bir bölümü bu konuları danışmakta ve çözüme gitme sürecinde bezginlik çekmektedirler. Bu noktada Femilift yöntemi kadınlarımız için zahmetsizce günlük hayatlarını etkilemeden yaptırabilecekleri çok pratik bir kullanım. Son derece kuytu bir uygulama olması, tabi etkilerinin olmaması ve jurnal hayata devam edilebilmesi özel hayatın gizliliğinin korunmasını sağlaması açısından kadınlarımız için son derece önemlidir, kimsenin bilmesi de gerekmiyor. 10 dakikalık kısa, ağrısız ve dar bir başvuru olması ve sonuçların da yüz güldürücü ve cerrahiyle kıyaslanabilir olması önemini artırmaktadır. İleriki zamanlarda kadınlar aralarında tartma şampiyon ve adından sıkça söz ettiren bir başvuru olarak yer alacağını düşünüyoruz. Hastaların ilk önce bu tedaviye uygunluğunun tespit edilmesi için önce konsültasyona gelinmesi gerekmektedir. Tatbik kısa ve ağrısız olup hastaya özel tek kullanımlık lazer ucu vajen içine önce yönlendirilir. Ağır Ağır geriye doğru çekilen uçla her yöne içten lazer uygulanır fakat hiçbir şekilde ağrı ve acı hissedilmez ve dilekçe çok çabuk biter.

Uygulama sonrası olarak günlük hayatınıza devam ediyorsunuz. Sadece tedbir amaçlı 3 gün boyunca ağır spor ve 5 gün baştan başa cinsel ilişkiden sakınılması gereklidir. başkaca hiçbir kısıtlama ya da özel bakım gerekmez ve bu cerrahi bir yöntemle kıyaslandığında kadınlar için manâlı bir avantajdır. Kadınlarda vajinal bozulma ve idrar kaçırma problemlerinin yaygınlığına bakıldığında tahmin ediyoruz ki önümüzdeki 5 yıl içinde hemen hemen Botoks gibi kadınların vazgeçilmez ve manâlı uygulamalarından biri olacaktır. Uzun süreli sonuçlar için çoğu hastada 2 seansın keza vajinal gevşeklik hemde idrar kaçırma problemi için yeterli olacaktır. Eğer vajinal gevşeklik daha önemli boyutlarda ise o vakit 3 ila 4 seans gerekmektedir. Her seans aralığı 4 hafta olurken, vajinal yapılanma devam ederken özel yaşam etkilenmemektedir. Femilift sonuçları kişiden kişiye değişmekle birlikte asgari 24 ay süre etkinliğini devam ettirmektedir. Güzel tarafı idrar kaçırma veya vajinal gevşeme hissedilmeye başlandığında sorunsuz olarak tedavi baştan edilebilmektedir. İster sonuçların yıllar içinde azalması halinde tüm tedaviyi her yerde edebilirsiniz, ya da elde edilen sonuçları koruma amaçlı olarak yılda bir kez tek seanslık başvuru yaptırabilirsiniz. Eğer Vajende kuruluk ya da doğum sonrası pigmentasyon problemi yaşıyorsanız Femilift yöntemi bu problemleride gidermektedir. Ağrının olmaması, spiral kullanan, emziren bayanların yaptırmasında engel olmaması kayda değer avantajları arasındadır. Yeni doğum yapmış bir kadının Femilift yöntemi yaptırmak için 3 ay beklemesi nasihat edilmektedir. Bu süreçte vajenin doğum sonrası doğal olarak toparlanmasına, olan skar ya da yırtıkların iyileşmesine tezgâhtar olmaktadır.

 

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU göre yazılmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ