Moda Diyo

Evli Olan Ve Olmayan Herkesi Tekrar Tekrar Nikah Masasına Oturtacak Eşsiz 5 Gelinlik

Evli Olan Ve Olmayan Herkesi Tekrar Tekrar Nikah Masasına Oturtacak Eşsiz 5 Gelinlik

2017 ’de ne stil gelinlikler moda? Modern vakit gelinleri ne istiyor? Yeni sezonda gerçekçilikten uzaklaşmayan, minimalist, sade ama iddialı ayrıntı, gelinlikten davetiyeye, gelin çiçeğinden damatlığa, masa süslemesinden birincil dans müziğine dek nikah organizasyonlarına etken olacak. 2017 yılında evlenmeyi planlayan gelin adayları için rehber olabilecek bilgileri moda tasarımcıları anlattı. İşte teferruat…

2017 gelinlik modelleri hangisi moda?

Patika Fuarcılık göre bu yıl 15. defa 3-5 Şubat tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar ’da düzenlenecek olan Izdivaç Dünyası Fuarı ’nın konsepti ‘Çağdaş Vakit Gelinleri ’ olarak belirlendi. Ünlü tasarımcılar Zeynep Tosun, Tuvana Büyükçınar, Arzu Kaya, Banu Güven ve Bora Aksu ’nun gelinlik tasarımlarının kullanıldığı ve Fotoğrafçı Veli İhsan Sakin ’ın yaptığı konsept çekimlerde, 2017 ’de gelinlerin rüyalarını süsleyen gelinlikler ön plana çıktı. Yeni sezonda gerçekçilikten uzaklaşmayan, minimalist, sade fakat gösterişli teferruat,  gelinlikten davetiyeye, gelin çiçeğinden damatlığa, masa süslemesinden ilk dans müziğine kadar düğün organizasyonlarına hakim olacak.

BAŞKALARINI BIRAKIN SİZ NE İSTİYORSUNUZ?

“Başkaları ne ister” veya “ne derler” klişesinden çıkıp “biz ne istiyoruz” söylemi çağdaş gelinlerin yeni manifestosu. Gelin ve damatlar daha modern ve kişiselleştirilmiş detaylarla düğün organizasyonlarında 2017 ’de farklılık yaratacak. Düğünler alternatif mekanlarda, daha arkadaşça, abartıdan uzakta, doğal ve eğlenceli olacak. Gelin ve damat adayları için tarihi mekanlarda modern çizgileri uygulamak, kontrast detaylarla davetlileri afallatmak, gelinlik ve damatlığa sevdiğiniz bir detayı eklemek modern evliliğin ana referansları olacak.

2017 yazına damga vuracak gelinlik modelleri ile ilgili tasarımcıların görüşleri:

Gelin adaylarının izdivaç hazırlığı esnasında en fazla zaman harcadığı konu gelinlikler olunca, meşhur tasarımcıların verdiği bilgiler de merak konusu olmaya devam ediyor. Her tasarımcı kendi dokunuşu ve tarzıyla bambaşka özellikler ortaya çıkarırken, Modern Vakit Gelinleri ’nin rüyalarını süsleyen gelinliklerin 2017 sezonunda ne nesil özelliklere sahip olacağını tasarımcılar şöyle anlatıyorlar:

ZEYNEP TOSUN:

2017 ’de Bohem gelinlikler ön plana çıkıyor. Artık ahali salon gelini olmayı fazla pozitif istemiyorlar. O yüzden çoğunlukla hafif ve balık modeller seçim ediliyor. Normalde dökülen, uçuşan modeller en fazla tercih edilenler. bunun dışında duvaklar da çok fazla önemli. Biz gelinlikle duvakların el emeği göz nuru olmasından yanayız. Şüphesiz gelinliğin modeline uygun olması lazım duvağın. Gelinlik tasarlarken öncelikle gelinin ne istediğini bilip bilmemesi ve psikolojisi bizim için çok önemli. Keza, içinde rahat edeceği bir gelinlik olması da uyarı edilmesi gereken bir koşul. Özellikle fazla trendy veya volüme gelinliklere gitmiyoruz. Gelinliğin, gelinin karakterini yansıtması en önemsediğimiz konu.

Gelinlik seçerken boy ve karoser şekline uyarı!

Bu gerçekten kişisel bir şey olduğu için fazla değişiyor. Lakin, mesela büyük göğüslülere ya da kalın belirli gelin adaylarına kabarık modeller önermiyoruz . Kişinin kendi proporsiyonuna tarafından gelinlik seçmesi çok kayda değer.

BANU GÜVEN:

Varolan trendlerin takipçisi değil katkıda bulunanı elde etmek bizi daha pozitif mutlu ediyor. Gelinlik gibi kuralları olan bir alanda taze öneriler ve görüşler üretip geliştirmeye çalışıyoruz. Doğanın ölümsüz kaynaklarından zarar vermeden faydalanıyoruz. Biz her zaman doğal gelinler bakmak istiyoruz. Neutralize ’16 koleksiyonumuzda da yeniden doğadan esinlenip bu kere deniz temasıyla tasarladık. Koleksiyonun bütününde su altının yavaşlığında uçuşan ipekli şifonları ve ipekli tülleri, deniz kabuğu etkisini hissettiren pliseleri, öbür karakterde Fransız dantellerini ve özel işlemeleri suyun yansıtıcılığına gönderme yapan simetrik kompozisyonlarda birleştirdik.

Flow ’17 koleksiyonumuzda ise imzamız haline gelen kol ve sırt detaylarını daha ileriye taşıyarak vücudu şekillendirici konstrüksiyonlar üzerinde çeşitledik. Soğuk tonların ağırlıkta olduğu tasarımlarda, çoğu bambaşka malzemeyi bir arada kullandık. Kol ve sırt detaylarını vücudu şekillendirici konstrüksiyonlar üstünde çeşitledik. Zarafetini yitirmeyecek oranda kabarık tasarımların yanında, ‘balık ’ kesime değin uzanan değişik hacim denemeleri yaptık. Gelinliklerde su damlası gibi ışıldayan kibar dantellerin, öbür yoğunlukta ve tekrar tekrar kullanımları egemen. Özellikle etek üzerindeki ışıltı çeşitlemeleri, bu senenin en manâlı yeniliklerinden. Saç aksesuarlarında da renk ve orantılı parıltı baskın.

Saç-makyaj ve mücevher seçimi:

Gelinlere saç ve makyaj için vereceğimiz en iyi teklif, dürüst kişilerle çalışmaları yönünde olacaktır. Içten makyaj bizim için doğal olandır. Saç için de aynı şey geçerli. Gelinlik, duvak ve aksesuarın en doğru bütünlüğü sağlayacağı toplu, sanki toplu ya da açık saçlar ama doğal saçlar! Ve fazla yalın balerin topuzları. Mücevher seçimi yaparken gelinlikle ve birlikte kullanılacak aksesuarlarla ahenkli olmasına dikkat etmek gerekiyor. Bizim en yakıştırdığımız mücevherler, vintage görünenler.

Zirve ve gövde yapısına göre gelinlik seçimi:

Kişinin anatomik yapı ve oranları, gelinliğin olması gereken silüetini belirler. Saçı ve teni, renk koordinatlarını verir. Bu kişiden kişiye değişir. En dürüst tasarım, kusurları gizleyip güzelliğini yücelten, mutlu ve sıcacık hissettirecek olandır. Bu konuda profesyonellere danışmalarını ve bol bol deneme yapıp vücutlarını tanımalarını öneririm gelin adaylarının.

Gelinlik şahsi olmalı:

Bizim gelinlerimizde bu yaz da straplez, optik beyaz ya da aşırı kabarık gelinlikler göremeyeceğiz. Nikah hazırlığı birçok detayı barındıran bir süreç. Bu süreçte içten kişilerle hedeflemek fazla önemli. Biz herkesin gelinliği kendisinin olmalı diyerek ‘kar her birine ’ gibi eşsiz tasarımlar yapmaya özen gösteriyoruz. Tasarımlarımızı seçim eden misafirlerimizi hayallerinin ötesinde uğurluyoruz.

BEGÜM SALİHOĞLU:

2017 için en sevdiğim trendler olan büyük fiyonklar, uçuk pastel tonlarda pantone renkleri, dantel tulumlar ve pantolonların peşinde takılı kuyruklar bu yaz farklı almak isteyen gelinlerin tercihi olacak. Bu farklılıkların dışarıda içte nüde tonlarında olan, daha bohem gelinlikler bu sezonda da devam edecek.

Benim için gelinlik tasarlarken en manâlı öğe kalıbın vücuda tam oturması ve gelini olduğundan da fazla ince göstermesi. Kıvrımları olan bir gelin ise kıvrımları ortaya çıkartıp kesimiyle daha ince ve uzun gösterebiliyoruz. Kumaşta en iyi kaliteyi kullanıyoruz ve dantelleri kendi yorumumuzla kendimiz yarattığımız için her zaman öbür kılmayı başardık.

Kimler nasıl gelinlik giymeli?

Kum saati vücut tipindeki gelin adaylarına önerimiz A kesim, balık ve düz kesim. İnce uzun boylular da tekrar balık ve düz kesimin yanı sıra prenses kesim şişmiş tercih edebilirler. Minyon tipte bir gelin adayına göğüsten aşağısı uçuşan bir gelinlik, düz kesim veya A kesim öneriyoruz.

Elma tipindeki gelin adayları da A kesim tercih edebilir ya da prenses şişmiş veya göğüsten aşağısı uçuşan modellere yönelebilir. Armut tipi ceset şekli de tekrar aynı gelinlikleri kullanabilir. Daha şişman olan gelin adayları için de A kesim ve göğüsten aşağısı uçuşan modeller yine tercih edilmesi gereken modeller arasında.

Kaynak: Posta.com.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ