Moda Diyo

Evde Saç Boyama İpuçları

Evde Saç Boyama İpuçları
  • Genel / Giyim / Moda
  • 05 Eylül 2016
  • Evde Saç Boyama İpuçları için yorumlar kapalı
  • 164 KEZ OKUNDU
saç-boyama

Evde saç boyamak için iki farklı türde ürün bulunmaktadır. Bunlardan ilki yarı kit, yani bir boya tüpü, oksidan losyon, eldiven ve saç bakım kreminden oluşur. Kit yani set ürünlerinde ise, krem boya tüpü, oksidan losyonu, uygulama şişesi, eldiven, maske ve kullanma klavuzu bulunur. Tabi bunları kullanabilmemiz için boya tası ve fırçasına da ihtiyacımız var.

Öncelikle koruyucu krem ile saç ve cilt çevremize kremimizi sürüyoruz. Boya tüpünün tamamını boya tasına sıktıktan sonra üzerine oksidan losyonunu boşaltıyoruz. İkisininde kıvamı tamamı kullanılacak şekilde ayarlanmıştır. O yüzden hepsini sıkıyoruz. Ama saçımız kısaysa veya kök boyası yapıyorsanız ikisinden de yarımşar boşaltabiliriz. Bunları yaptıktan sonra boya fırçamız ile iki maddeyi birbirine iyice karıştırıyoruz. Artık boyamız uygulamaya hazır.

Önce eldivenlerimizi takıyoruz. Çünkü elimize boya gelsin istemeyiz ve kolay kolayda çıkan bir madde değil. Saçımızı taradıktan sonra boya fırçasını boyaya biraz önünü ve arkasını batırıyoruz. Dikkat etmemiz gereken şey ilk önce beyaz saçların yoğun olduğu bölgeden başlamak. Saçlarımıza kök boyası yapar gibi hafif hafif bastırarak diplerine uyguluyoruz.

Evde saç boyama

Evde saç boyama

Diplerine tamamen uygulandıktan sonra yaklaşık 15-20 dakika bekliyoruz. Daha sonra saçlarımızın uç kısımlarına da boyayı sürerek 10 dakika daha bekliyoruz. Toplamda yaklaşık yarım saat beklemiş olduk ve yıkama aşamasına geldik. Yıkamaya geçmeden önce başlamadan önce sürdüğümüz kremlerin çevrelerini hafif saçımıza temas ettirerek kenar kısımlarının rengini biraz yumuşatabiliriz. Böylece doğal bir görüntü elde edebiliriz. Saçımızı yıkadıktan sonra saç bakım kremini saçımıza sürüyoruz. Friksiyon yaparak saç diplerine ve saç uçlarına iyice yediriyoruz. İki dakika uygulasak yeter. En son çok çok iyi şekilde duruluyoruz. Ortalama 3-4 hafta saçınızı kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ