Moda Diyo

Makyaj sırasında yapılan 10 hata

Makyaj sırasında yapılan 10 hata

Makyaj sırasında yapılan 10 hata

Hem güzelleşmek hem de bakımlı olmak için özellikle kadınların asla vazgeçemediği şeylerden birisi de makyajdır. Makyaj hileleri ile kesinlikle yüzünüzde mucizeler yaratabilirsiniz. Ancak yanlış uygulayacağınız makyaj yöntemleri ile yüzünüzü olduğundan daha güzel göstermek isterken hiç de istemediğiniz kadar abartılı bir sonuç ile karşılaşabilirsiniz. Bunun için de makyaj yaparken bazı noktalara dikkat etmenizde fayda olacaktır. Sizler için derlemiş olduğumuz makyaj hatalarına dikkat ederseniz makyaj sonrasında muhteşem sonuçlar elde edebilir mükemmel bir görünüm kazanabilirsiniz.

Makyaj sırasında yapılan 10 hata

Makyaj sırasında yapılan 10 hata:

1- yanlış fondöten seçimi: kesinlikle makyaj yaparken en önemli noktalardan birisi de doğru bir kapatıcı seçmektir. Ten renginizden oldukça koyu olan veya çok açık olan bir kapatıcı kesinlikle sizlerde yapay bir görünümün olmasına neden olabilir. Bunun için de cilt altı tonunuza en uygun seçimi yapmalısınız. Aynı zamanda yağlı veya kuru ciltler için özel olarak üretilen kapatıcıları da seçebilirsiniz.

2-yanlış fırça kullanımı: özellikle kapatıcıların el ile değil özel kapatıcı fırçaları ile sürülmesi oldukça önemlidir. Bu işlemi yaparken ise yapılan en büyük yanlışlardan birisi de fırçayı yüzde kaydırarak kapatıcı sürmektir.

3-çok fazla ya da çok az makyaj yapmak: makyaj yapmanın en önemli nedenlerinden birisi de ciltteki kusurları oldukça hafif bir şekilde kapatmak ve doğal bir görünüm kazanarak daha güzel görünmektir. Ama bazıları bu işi oldukça abartarak olduğundan daha fazla makyaj yapabilmektedir. Bunun için de çok abartılı bir görünüm elde edilebilmektedir.

4-aşırı ruj sürmek: dudak makyajı gerçekten çok dikkatli yapılması gereken noktalardan birisidir. Oldukça fazla ruj sürmek ve kalem çekmek yanlış bir uygulamadır.

5-aşırı rimel sürmek: rimel sürerek kirpiklerinizin topak topak olması oldukça kötü bir görünüm sunmaktadır. Çok büyük kirpiklere sahip olmak için farklı fırça uçlarına sahip olan iki farklı rimeli tercih edebilirsiniz.

6-fazla allık sürmek: makyajın son hamlesi olan allık sürmek kesinlikle yanlış yapıldığına tüm makyajın  berbat görünmesine neden olabilir.

7-yanlış eyeliner sürmek: son dönemlerin modası olan makyaj tekniklerinden eyeliner sürmek de yine ustalıkisteyen ve oldukça kalın ve uzun çekildiğinde gerçekten komik görünebileceğiniz makyaj ayrıntılarından birisidir.

8- kaş kalemini yanlış kullanmak: kaş kalemi ile kaşlarınıza şekil vererek yüz hatlarınızın daha belirgin olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak kaşlarınıza şekil verirken kaşın her yerini aynı tonda kesinlikle boyamamalısınız.

9- farı yanlış sürmek: oldukça renkli ve parıltılı farlar gerçekten çok demode görünmenize neden olabilir. Bunun yerine doğal tonlar ve mat farları fırça yardımı ile gölgeli bir şekilde sürebilirsiniz.

10-kapatıcı ve fondöten sıralaması: kesinlikle kapatıcının mı yoksa fondötenin mi önce sürülmesi gerektiğini birçok kadın bilmiyordur. Bunun için de önce fondöteni ve ardından da kapatıcıyı uygulamanız gerektiğini belirmek isteriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ