Moda Diyo

Doğuma Giderken Pijama mı Gecelik mi Tercih Edilmeli?

Doğuma Giderken Pijama mı Gecelik mi Tercih Edilmeli?

Hamilelik birçok kadın için hem mutluluk verici hem de oldukça karmaşık bir süreçtir. Karnınızda büyüyen minik bebeğinizin verdiği heyecan ve mutluluk duygusunun yanında, fiziksel ve ruhsal değişimlerin yaşadığı bu dönemde insanların birçok şeyi planlaması ve çeşitli hazırlıklar yapması gerekir. Uzun süredir bekliyor olduğunuz bebeğinizi kucağınıza almak için gün sayarken, hastane için bazı hazırlıklar yapmanız gerekir. Doğumuna birkaç ay kala annelerin hastane çantalarının hazır olması gerekmektedir. Minik bebeğinize ait zıbınlar, battaniyeler ve lazım olacak birçok araç gerecin yanında kişisel olarak sizin ihtiyacınız olacak malzemeler bu çantada hazır edilmeli. Bu noktada birçok anne adayının kararsız kaldığı konu doğuma giderken pijama mı, gecelik mi Tercih etmeliyim. İlk olarak bu iki kıyafetin avantaj ve dezavantajlarını sizlerle paylaşalım, karar size kalmış.

Lohusa Pijamalarının Avantajları

Doğum sonrasında kadınlar ameliyathanenin soğuk olmasından dolayı üşüme ve titreme yaşayabilirler. Pijama bu süreçte sizi daha sıcak tutacaktır. Doğum sonrasında anne dinlenmeye ve rahat bir uyku çekmeye ihtiyaç duyar. Bu sebeple yatarken altınıza toplanmayan, rahat ve konforlu hissetmenizi sağlayan kıyafet pijamadır. Doğumdan sonra ara ara kalkıp yürümeniz gerekeceğinden pijama size daha korunaklı hissettirir.  Günümüzde hamile ve lohusa kadınlar için üretilmiş pek çok pijama modeli bulunmakta. Bu pijamaları doğumdan sonrada kullanabiliyorsunuz.

Lohusa Pijamasının Dezavantajları

Doğum sonrasında atılan dikişler ve doğum komplikasyonları kadın için oldukça zor bir süreçtir. İster sezaryen İster normal doğum olsun kadına birkaç gün pansuman yapılır. Pijamanın her pansumanda giyilip çıkartılması sizi zorlayabilir. Özellikle sezaryen doğumlarda pijamanın bel lastiği sizi sıkarak canınızı yakabilir.

Lohusa Geceliğinin Avantajları

Doğum sonrasında sonda takılması veya hastane bezi kullanılması gerektiği durumlarda pijama giyimi işi zorlaştıracak hatta imkansız kılacaktır. Lohusa gecelik pijamaya göre daha kullanışlı ve rahat olacaktır. Doğumda atılan dikişlere düzenli pansuman yapılması gerekir. Gecelik dikişlerinize pansuman atılmasını kolaylaştıracaktır, pijama ise canınızı yakacaktır. Hastanede kolaylıkla hareket etmenizde size kolaylık sağlar.

Lohusa Geceliğinin Dezavantajları

Gecelik her ne kadar rahat olsa da yatarken yukarıya katlanması sizi rahatsız edebilir. Hareket anında açılabilmesi, kış aylarında yapılan doğumlarda hastane ısısı yeterli değilse üşümenizi sağlayabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ