Moda Diyo

Doğru kıyafet seçimi ile gençleşin

Doğru kıyafet seçimi ile gençleşin

Yapılan bir araştırmaya kadar tercih edilen kıyafetler kadınların yaşını ortaya çıkarıyor. Bu yüzden bilim insanları dürüst kıyafet seçiminin gençliğin iksiri olduğunu ortaya koyuyor.

Akşam ’dan Aysun Kaba ’nın haberine tarafından araştırmacılar 55 yaşındaki kendi halinde bir kadına 12 ayrı giysi denetip ırk arasına karıştırıyor. 2400 kişinin yaş tahminlerinden meydana çıkan sonuca göre bedenine yerinde kıyafeti giymek kadının yüzünü 8 yaş daha gençleştirirken, bol ve salaş giysi, bedenine tarafından giyinememe seçimi 7 yaş daha yaşlı gösteriyor. Araştırmacıların yaptığı açıklamada, “Doğru ve ceset hatlarına yerinde giyinen her bayan yüzündeki yılların izini saklar ve olduğundan daha genç görünür” diye yazıyor.

KOT VE TİŞÖRT TERCİHİ

Çoğu kadın rahatlığa kaçarak kot tişört kombinlerinin gazabına uğrar. 50 ve üzerinde olan bir kadının kilosuna kadar gardırobunu her yerde aşağıda değiştirmesi mutluluğun sırrı olabilir. Boyfriend kesim jeanler her ne değin moda akımının öncülerinden olsa da eğer bir stiliniz varsa evet derim.   Kalçadan sıcacık paçalara içten İspanyol model jeanler de tercihiniz olabilir. ya da boru paça koyu renkli pantolonlar da sizi daha dinamik gösterebilir. Kilolarından çekindikleri için başlıca aşırı bol bluzlara el atarlar. Oysa fazla bol modeller yerine kendi bedeninden bir gövde büyük tişört kendinizi daha iyi hissettirir. Hâlâ rahatsız oluyorsanız, kurtarıcı yelek ceketler tam da size tarafından olacak.

İYİLER ve KÖTÜLER LİSTESİ

1. Yukarı aşağıdan iyidir (kaşlar, gözlükler).
2. Yumuşaklık sertlikten iyidir (makyaj).
3. Işıklandırma koyultmadan iyidir (yüz, saçlar).
4. Sıcak tonlar soğuk tonlardan iyidir (saç rengi, makyaj).
5. İnceltmek kalınlaştırmaktan iyidir (eyeliner, giyim).
6. Nem kuruluktan iyidir (cilt, dudaklar, gözler).
7. Pürüzsüzlük engebelerden iyidir (gözkapağı, dudaklar, iç giyim).
8. Sıradanlık fazla titizlikten iyidir (saç, makyaj, kıyafetler).
9. Eksik tedarik aşırılıktan iyidir (tırnaklar, jeanler, bacaklar).

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ