Moda Diyo

Doğru kıyafet seçimi ile genç görünme

Doğru kıyafet seçimi ile genç görünme

Yapılan bir araştırmaya kadar seçim edilen kıyafetler kadınların yaşını ortaya çıkarıyor. Bu yüzden bilim insanları doğru kıyafet seçiminin gençliğin iksiri olduğunu ortaya koyuyor.

Akşam ’dan Aysun Kaba ’nın haberine göre araştırmacılar 55 yaşındaki kendi halinde bir kadına 12 ayrı giysi denetip halk müziği arasına karıştırıyor. 2400 kişinin yaş tahminlerinden meydana çıkan sonuca göre bedenine uygun kıyafeti giymek kadının yüzünü 8 yaş daha gençleştirirken, bol ve salaş giysi, bedenine tarafından giyinememe seçimi 7 yaş daha yaşlı gösteriyor. Araştırmacıların yaptığı açıklamada, “Doğru ve karoser hatlarına yerinde giyinen her kadın yüzündeki yılların izini saklar ve olduğundan daha genç görünür” diye yazıyor.

KOT VE TİŞÖRT TERCİHİ

Birçok kadın rahatlığa kaçarak kot tişört kombinlerinin gazabına uğrar. 50 ve üstünde olan bir kadının kilosuna tarafından gardırobunu her tarafta altında değiştirmesi mutluluğun sırrı olabilir. Boyfriend kesim jeanler her ne dek moda akımının öncülerinden olsa da eğer bir stiliniz varsa evet derim.   Kalçadan kuytu paçalara dürüst İspanyol model jeanler de tercihiniz olabilir. veya boru paça koyu renkli pantolonlar da sizi daha devingen gösterebilir. Kilolarından çekindikleri için genelde fazla bol bluzlara el atarlar. Fakat fazla bol modeller yerine kendi bedeninden bir cisim büyük tişört kendinizi daha iyi hissettirir. Hâlâ rahatsız oluyorsanız, kurtarıcı yelek ceketler bütün da size tarafından olacak.

İYİLER ve KÖTÜLER LİSTESİ

1. Yukarı aşağıdan iyidir (kaşlar, gözlükler).
2. Yumuşaklık sertlikten iyidir (makyaj).
3. Işıklandırma koyultmadan iyidir (yüz, saçlar).
4. Sıcak tonlar soğuk tonlardan iyidir (saç rengi, makyaj).
5. İnceltmek kalınlaştırmaktan iyidir (eyeliner, giyim).
6. Nem kuruluktan iyidir (deri, dudaklar, gözler).
7. Pürüzsüzlük engebelerden iyidir (gözkapağı, dudaklar, iç giyim).
8. Sıradanlık fazla titizlikten iyidir (saç, makyaj, kıyafetler).
9. Eksik arz aşırılıktan iyidir (tırnaklar, jeanler, bacaklar).

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ