Moda Diyo

Dişleri beyazlatan doğal formüller

Dişleri beyazlatan doğal formüller

Dişleri beyazlatan doğal formüller

Bembeyaz ve inci gibi dişlere sahip olmayı herkes ister. Çünkü gülüşünüzün güzel olması için dişlerinizin de güzel ve bakımlı olması oldukça önemlidir. Evinizde dişlerinizi beyazlatmak için birbirinden farklı ve doğal yöntemleri tercih edebilirsiniz. Hayalinizdeki gibi bembeyaz dişlere sahip olmak için sadece dişlerinizi gün içinde birkaç kez fırçalamanız yeterli olmayabilir. Kahve ve çay ve tükettiğiniz besinlerin de etkisi ile dişleriniz beyazlık özelliğini kaybedebilir ve dişlerinizde sarı lekeler meydana gelebilir. Bu lekelerden kurtulmak için evde hazırlayabileceğiniz birkaç basit kür ile sizler de bembeyaz ve inci gibi dişlere sahip olabilirsiniz.

Böyle olmasın:)

Böyle olmasın:)

Dişleri beyazlatan doğal formüller:

Çilek: diş beyazlatma denildiğinde ilk olarak akla gelen şeylerden birisi de çilek meyvesidir. Çilek kesinlikle doğal olarak dişleri bembeyaz yapan en etkili yöntemlerden birisidir. Çilek ile dişlerinizi bembeyaz ve inci gibi yapmak için ise sadece bir adet olgun bir çileği kaşık yardımı ile ezdikten sonra diş fırçanız ile dişlerinize sürmek ve dişlerinizi çilek ile fırçalamaktır. Ardından dişlerinizin hem beyazladığını hem de parladığını görebileceksiniz.

Karbonat: yine dişleri beyazlatan en etkili yöntemlerden ve herkesin evinde uyguladığı yöntemlerden birisi de karbonat kürüdür. Karbonat kürü ile dişlerinizi beyazlatmak için ise sadece tek yapmanız gereken şey 1 çay kaşığı karbonatı ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını bir kabın içinde iyice karıştırmaktır. Ardından ortaya çıkan kürü fırçanıza batırarak dişlerinizi fırçalayabilir ve bembeyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

Adaçayı: hem bembeyaz dişlere kavuşmak hem de ağız kokusunun önüne geçmek için oldukça güzel ve etkili olan yöntemlerden birisi de adaçayı ile diş bakımını yapmaktır. Aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz adaçayını öğüttükten sonra yani oldukça küçük toz haline getirdikten sonra bir çay kaşığı adaçayı ile bir tutam tarçını bir kabın içine karıştırarak fırçanız yardımı ile dişlerinizi hazırlamış olduğunu bu kür ile iyice fırçalayabilirsiniz. Bu işlemi günlük olarak yaptığınızda dişlerinizdeki beyazlığın da giderek kalıcı bir şekilde kendini koruduğunu da fark edebilirsiniz.

Sofra tuzu: dişleri beyazlatan doğal formüller içinde yine en bilindik yöntemlerden birisi de sofra tuzu ile dişleri beyazlatmaktır. Sofra tuzunun tek faydası sadece dişlerinizin beyazlamasına yardımcı olmaz. Genellikle tuz dişlerde kullanıldığında birçok bakteri ve mikroorganizmayı öldürdüğü için de diş fırçalamada oldukça sık tercih edilmektedir. Bunun için de sizler de her gün olmasa bile dişlerinizi arada bir sofra tuzu ile fırçalamayı ihmal etmemelisiniz.

Gliserin: pek bilinmese de özellikle diş eti temizliğinde ve ağız içi yaraların oluşmasını önlemek için gliserin oldukça sık kullanılmaktadır. Özellikle anti bakteriyel olma özelliği ile ağız sağlığı için oldukça etkili olan gliserini diş beyazlatma da ise karbonat ve bir tutam tuz ile karıştırarak kullanırsanız beyazlık için oldukça sağlıklı bir yöntem tercih etmiş olabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ