Moda Diyo

Cilt rengi nasıl açılır?

Cilt rengi nasıl açılır?

Cilt rengi nasıl açılır?

Cilt tonunuz güneşin zararlı etkilerinden dolayı veya sigara ya da makyajın etkileri ile zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Evinizde hazırlayabileceğiniz küçük cilt kürleri ve maskeleri ile doğal yöntemler ile sizler de cilt tonunuzu açabilir ve cildinizdeki eşitsizlikleri gidererek daha dengeli bir renk tonuna sahip olan cilde sahip olabilirsiniz.

Pekicilt rengi nasıl açılır ve bunun için hangi doğal yöntemler kullanılmalıdır?

Cilt rengi nasıl açılır

Cilt rengini açmak için deneyebileceğiniz kürler:

Limon ile cilt rengini açma: limon bildiğiniz üzere saçlar için oldukça sağlıklı olduğu için tercih edilmektedir. Ancak limonun tek faydası saçlara değil aynı zamanda cilt rengini açmak için de oldukça faydası bulunmaktadır. Limon ile cilt rengini açmak için ise tek ihtiyacınız olan şey sadece yatmadan önce hazırlamış olduğunuz limon kürünü cildinize uygulamaktır. Yatmadan önce ortadan ikiye kestiğiniz limonu cildinize masaj yardımı ile iyice sürmelisiniz. Daha sonra limonu sürdükten sonra yıkamadan yatabilirsiniz. Sabah uyandığınızda cildinizdeki renk değişimini düzenli kullanımınızdan sonra fark edebiliriniz.

Salatalık ile cilt rengini açma: leke gidermede oldukça etkili olan salatalık özellikle cilt tonundaki dengesizlikleri gidermede oldukçaetkili olabilmektedir. Bunun için ise tek yapmanız gerek şey sadece salatalığın kabuklarını soyduktan sonra rendelemektir. Rendelediğiniz salatlığı yüzünüzün tamamını kaplayacak şekilde de iyice bu rendelenmiş olan salatalık suyu ile silmelisiniz. Daha sonra yarım saat kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Bu kürü bir hafta boyunca uyguladığınızda sizler de renk tonunuzdaki farklılıkları görebileceksiniz.

Pirinçle cilt rengi açma: özellikle uzakdoğuda yapılan en etkili yöntemlerden birisi de pirinç tekniği kullanılarak cilt tonunu açma işlemidir. Bunun için ise tek yapmanız gereken şey sadece pirinç ununu krem kıvamına gelene kadar su ekleyerek daha sonra elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürmektir.Yüzünüze sürmüş olduğunuz pirinç kürünü sadece yarım saat yüzünüzde bekletmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra yüzünüzü ılık su yardımı ile temizleyerek kolaylıkla pirinç bakım kürünü yapmış olacaksınız.

Yumurta ile cilt rengi açma: yumurtanın akı özellikle kırışıklık gidermede oldukça etkili bir şekilde tercih edilen kürlerden birisidir. Aynı şekilde sadece kırışıklık için değil cilt tonunu açmak için de yine yumurta akını tercih edebilirsiniz. Bunun içi ise yumurta akını bir kabın içinde iyice köpürene kadar çırpın. Köpüren yumurta akını cildinize masaj yardımı ile iyice yedirdikten sonra yaklaşık olarak otuz dakika kadar cildinizde yumurta akını bekletmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra yüzünüzü ılık bir su yardımı ile durulayarak kürü tamamlayabilirsiniz. Yumurta akı kürü sonrasında yüzünüz hem daha sıkı hem de daha aydınlık olduğunu sizler de fark edebilirsiniz.

Ihlamur ile cilt rengini açma: ıhlamurun gerçekten oldukça şifalı olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Ihlamurun şifalı etkisinden sizler de yararlanmak isterseniz sizler de ıhlamur kürü ile kolaylıkla cilt tonunuzu dengeleyebilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ