Moda Diyo

Büstiyer Nasıl Giyilir?

Büstiyer Nasıl Giyilir?

Geçmiş yıllardan günümüze kadar gelmiş olan büstiyerler, daha ince ve kadınsı bir görünüm sağladıkları için kadınların vazgeçilmezleri arasındadır. Büstiyerin iç çamaşırı olmaktan çıkıp günlük kıyafetler arasında yerini alması, ve bu parçanın doğru ve düzgün bir şekilde kullanılması hakkında yazmış olduğumuz büstiyer nasıl giyilir yazısının, moda sever kadınlar tarafından ilgi çekeceğini düşünüyoruz.

Büstiyerler günümüzde iç çamaşırı olmaktan çıkıp, sokak modasının bir parçası haline gelmiştir. Elbette ki büstiyer ile güzel görünmek için güzel bir fiziğe sahip olmak gerekir. Özellikle de sıfır bedenin tren olduğu son yıllarda, ince belden ziyade kaslı karın kasları görüntüsü önemli bir hale gelmiştir. Göbekte hiçbir fazlalığın olmaması gerektiği herkes tarafından önemli bir unsur olmuş olsa da, bazı moda ikonları ve birçok kişi tarafından göbek ve bel bölgesinde hafif etli ve daha kıvrımlı kadınlar üzerinde büstiyeri daha güzel bulmaktadırlar. İlk olarak büstiyer kesinlikle sütyen değildir. Büstiyer göğüs üstünden başlayarak bel bölgesini de kapsayan bir kıyafettir. Daha kadınsı ve dişi görünmek amacı ile giyilen büstüyerin çok farklı kombin seçenekler bulunmaktadır.

Öncelikle büstiyeri hemen her şekilde giyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse iki farklı parçanın bir araya getirildiği nişanlık ve gelinlik modelleri gibi. Alt tarafı kabarık bir eteğin üzerine, taşlar ve dantellerle işlenmiş bir büstiyer tercih ederek olduğunuzdan daha zayıf görünebilirsiniz. Vücudunuzu saran büstiyer hem belinici daha ince hem de göğüslerinizi daha dolgun gösterecektir.  İlk çıktığı zamanlarda büstiyeri bir iç çamaşırı olarak kullanıyor olsakta, şimdilerde hemen hemen her alanda büstiyeri görmekteyiz. İş yaşamınızda ceketinizin altına büstiyer giyebilirsiniz. Elbette iş yeri kombininizin için yapacağınız büstiyer tercihi sade ve gösterişsiz olmalıdır.  2017 yılında moda olan uzun kumaş yeleklerin altına büstiyer giymeyi tercih edebilirsiniz.  Kalem etekler ve yüksek bel pantolonların üzerine doğru kombinler yapılarak kullanabilir. Düşük bel pantolon üzerine büstiyer giymemelisiniz çünkü, büstiyerlerin geneli bel hizasında bitmektedir, birde düşük bel pantolon ile giyildiğinde çok hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkabilir. Günümüz şartlarına bakıldığında herkes büstiyerleri kendi tarzına göre seçip kombinler yaratmaktadır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ