Moda Diyo

Bohem Giyim Tarzını Yakalayın

Bohem Giyim Tarzını Yakalayın

Moda dünyasında bir trend haline gelen, en muhteşem, özgür ve kadınsı stillerden bir tanesi olan bohem tarzı, genç yaşlı demeden birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Birçok markanın moda hatlarına önemli bir şekilde etkilemiş ve bir bölümünü oluşturan bohem giyim tarzını yakalayın.

Başlangıç olarak bohem kelimesinin anlamı günümüze Çek Cumhuriyeti topraklarında yer alan, Bohemia ülkesinden gelmekte. Özgürlük ve özlem içeren tüm kuralları  ve dünyanın basmakalıp yapısını kırmak için, bu düşünce tarzının taşıyıcıları bile günümüzde ilham yeri doldurulamaz bir kaynak olarak hizmet vermektedirler gerçek anlamda. Benzersiz ve renkli tarzı, birbirinden özel kıyafetler ortaya çıkarttı. Sizde bohem giyim tarzını ve ideolojisini benimseyenlerdenseniz bütün kuralları bilmelisiniz.

Bohem stilinin birkaç ana unsuru bulunmakta. Bu unsurlara bakacak olursak;

Kadife, keten, şifon, ipek, kürk, deri, denim, ve pamuk. Her zaman doğal kumaşlar kullanırlar.

Çok katmanlı ve dökümlü dokular.

Rahat ve geleneksel platformda çok yüksek olmayan dolgu topuk ayakkabılar giyilir.

Bilezik, güneş gözlüğü, kolye, küpe, kemeri inci mücevheri gibi yada şapka, saç bandı gibi aksesuarlar sıkça kullanılır.

Doğal renkli kıyafetler giyilir, neon kıyafetler bu durumda kullanılmıyor.

Çiçek, desen modelleri, etnik ilham baskılar, eklektik ve yenilikçi tarz varlığı bulunmakta kumaşlarda.

Yüksek bele sahip pantolon, şalvarlar, saçaklar, büyük aksesuarlar, danteller, maxi etekler, örme ayrıntıları bulunmakta.

Renkli giyilmiş olan giysiler dört tonu birlikte içermemeli. Kahverengi, altın, mor, kırmızı ve bordo renklerini bir arada kullanabilirsiniz.

Maxi etekler ile birlikte; Tığ işi örgü üstler, büyük boy gömlekler, grafik t-shirtler kullanabilirsiniz. Tunikler, salaş olan örme kazaklar ile mini elbiseleri veya kazakların altına kısa şort, kot pantolon veya tulum gibi yırtık denim parçalarını kullanabilirsiniz.

Ayakkabılarda bale ayakkabısı tarzında babetler, Yunan, Roma yada Afrika stilleri kovboy çizmeleri gibi modeller giyebilirsiniz. Ama ayakkabı konusunda en önemli olan giysilerinizin renk tonları ile eşleşen bej veya kahverengi gibi nötr tonları olan ayakkabılar tercih etmenizdir. Sık tokları veya saçakları olan gladyatör ayakkabılarını da sıklıkla tercih edebilirsiniz. Dediğimiz gibi bohem giyim tarzı rahat, özgür ve kombin seçenekleri uçsuz bucaksızdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ