Moda Diyo

Bel Bölgesi Kalın Olan Bayanlara Giyim Önerileri

Bel Bölgesi Kalın Olan Bayanlara Giyim Önerileri

Yazımıza başlamadan önce kesinlikle şunu belirtmeliyiz ki  her kadın istediği her şeyi rahatça ve özgürce giyebilmeli. Fakat şu da var ki göreceli bir kavram olan bu hassas konu üzerinde, gelen talepleri de değerlendirmek adına bel bölgesi kalın bayanlara giyim önerilerinde bulunmakta gene bizim görevlerimizden bir tanesi. Siz değerli okuyucularımıza sunacağımız bu yazımızda zayıf görünmek isteyen bayanlara bir kaç ufak tüyodan bahsedeceğiz.

Eğer boyunuz zaten uzunsa sizler bir adım öndesiniz demektir. Birbirinden farklı kıyafetler giyerek kendinize türlü kombin yaratabilmeniz mümkün. Yapmanız gereken şey ise çok basit. Size yakışacak doğru parçaları bir araya getirerek ne uygun kombini oluşturabilmek.

Bel bölgesindeki yoğunluğu kapatmak adına göğüs bölümü detaylı ve ayak bileklerinize kadar uzanan elbiseler tercih ederek işe başlayabilirsiniz. Bu tarz modellerde göğüsünüzün hemen altında daralan ve bu bölgenin belirgin olmasını sağlayacak elbiselerden uzak durmaya özen gösterin. Genelde tek renk ve uzun kombinlere yönelebilirsiniz. Aksi takdirde bel ve basen bölgenizin daha belirgin olması siizn için kaçınılmaz olacaktır.

Eğer diz üstü ve mini etek giymek isteyen bayanlardansanız dikkat etmeniz gereken önemli konu ise kemer seçeneğiniz olacaktır. Bu gibi durumlarda bel bölümünde korsaj kemer seçeneği sizin için iyi bir tercih olacaktır. Tercih edeceğiniz eteklerinde bol kesimli olması gene sizin avantajınıza olacaktır. Böylelikle göze hoş gelen ve bütünlük algısı yaratan bir kombine kavuşmuş olabileceksiniz. Eğer tunik giymekten hoşlanan bayanlardansanız basen bölümünüzün hemen üstüne bitecek olan yumuşak ve hafif kumaşlar tercih etmelisiniz. Badi seçeneğini değerlendirirken de bel bölgesi lastikli modellere yönelebilirsiniz. Böylelikle boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayabilir ve daha sıkı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Pantalan seçeneklerinizde ise dar paça ve fit kesim pantolanlar basenlerinizi fazlasıyla ön plana çıkaracağı için uzak durmanız gereken modellerden. Bunun yerine boru kesimi pantalanlar sizin bacaklarınızla uyum sağlayan bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca son zamanların en moda trendi olan bol gömlekler de bu konuda sizi için önemli bir seçenek olarak gardrobunuzda yer alabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ