Moda Diyo

Ayakkabıda Görünüş Ve Konfor Bütünlüğü

Ayakkabıda Görünüş Ve Konfor Bütünlüğü

Ayakkabı her insanın ihtiyacı olan bir eşyadır. Ama bazı kişiler bunu bir ihtiyaç olarak görmemekte. Ayakkabı bazı insanlar için tamamen bir tutkudur. Bu tutku bir bağımlılıktır ve yüksek derecede anlaşılması zor bir aşktır. Özellikle kadınlar için ayakkabı ve çanta vazgeçilmez bir aksesuar niteliğindedir. Günümüzde bazı kadınlar dolaplarında normal, düz bir babet ayakkabıdan, topuklu ayakkabıya kadar birkaç çeşit bulundurmakta. Dolaplarında duran o ayakkabılar, kıyafetlerinin tamamlayıcısı olan, olmazsa olmaz bir aksesuar görevindedir. Ayakkabı tasarımcılarımız tarafından tasarlanan ayakkabı modelleri geniş bir yelpazeye sahiptir ve bu yelpaze günden güne büyümekte, zenginleşmektedir.

Ayakkabı seçerken dikkat etmeniz gereken tabi ki de ayakkabının konforlu olması. Ama ayakkabı aşıkları için aynı durum geçerli değil maalesef. Günümüzde birçok kadın ayakkabının konforuna bakmaksızın, ucuz ve kalitesiz ayakkabılar almakta. Hatta günümüzde birçok modacı maalesef ki konforsuz ayakkabılara belirli bir süre tahammül gösterilmesi gerektiği düşüncesini savunuyorlar.Oysa ki estetik görünüş kadar sağlıkta önemli. Kalitesiz ve ayak sağlığını düşünmeden üretilmiş ayakkabılar, tüm bedeninizin ağırlığını taşıyan ayaklarınızın mahvolmasına neden olabilir. Önemli olan görünüş olduğu kadar, ayakkabının konforudur da. Uzun süre konforsuz ayakkabı giyenlerin belirli bir zamandan sonra ayaklarında kalıcı problemler meydana gelebiliyor. Sağlıksız, mantarlı, ağrı çeken ayaklara isterseniz dünyanın en güzel ayakkabısını giyseniz de boş. Ayakkabıda görünüş ve konfor bütünlüğünü sağlayıp ayakkabı üreten pek çok marka bulunmakta. Bu markaları kısa bir araştırma yaparak bulabilirsiniz.

Çok önemli bir konuya değinmek gerekirse, ayakta oluşan koku çoğunlukla yanlış ayakkabı kullanımından kaynaklanmaktadır. Konforsuz bir ayakkabıyı giydiğiniz zaman, hava alamayan ayak koku yapar. Kaliteli ve konforlu üretilmiş tüm ayakkabıların en önem verdiği konulardan birisi de ayak kokusudur. Bir kadının ayak kokusu ile karşılaşması hiç hoş bir durum değildir. Ancak ayakkabı seçiminizi görünüşe aldanarak ucuz fiyatlı ayakkabılardan yana kullanırsanız, bu durum ile karşılaşmanız muhtemel bir durum. Ayakkabı alırken görünüş ve konfor bütünlüğüne dikkat etmelisiniz. Marka ve pahalı bir ayakkabı alıyorsanız, o ayakkabının konforlu ve rahat olması muhtemeldir. Görünüş konusuna çok önem veriyorsanız, özellikle stiletto tarzı ayakkabılarda iyi bir markadan alışveriş yapmanızı öneririz. Çünkü stiletto tarzı ayakkabılar, ayağı ve ayak kemiklerini en çok zorlayan ayakkabı türüdür. Bu yüzden stiletto seçimlerinizi konforlu çeşitlerden yana kullanın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ