Moda Diyo

Ayakkabı Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayakkabı Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayakkabılar birçok insan özellikle de kadınlar için bir tutkudur. Kadınlar beğenip, kafasına koydukları ayakkabı modellerini çekecekleri onca rahatsızlığı da göze almaktadırlar. Oysa ki ayakkabı seçimi yaparken sağlık açısından son derece dikkatli olmamız gerekmektedir. Ayakkabı almadan önce dikkat edilmesi gerekenleri ve bunun yanında bazı püf noktaları sizlerle paylaşmak istedik.

Pek çok kişi ayakkabı alırken model, renk ve şıklık gibi noktalara dikkat etmekte ve bu unsurları en ön sırada tutmaktadır. Kullanacağınız ayakkabı parçasının giyiminizi çok fala etkileyecek en önemli unsur olduğu kabul edilse de, yalnızca daha güzel bir görüntüye sahip olmak için ayağınızın sağlığından ödün vermemelisiniz.

Özellikle kadınların doğası gereği vitrinde aşık oldukları ayakkabıyı hiç düşünmeden hemen alabilme kapasitesine sahiplerdir. Hatta kimi zaman ayak numarasının tutmadığı bir ayakkabıyı sırf görüntüsünden dolayı alan kadınlar bulunmakta. Yapmanız gereken ilk şey kendinize hakim olmak .

Sonrasında beğenmiş olduğunuz ayakkabının kalitesine dikkat edilmeli. Ne kadar uygun fiyatlı olursa olsun, ünlü markaların taklitlerini yapan markaların üretmiş olduğu ayakkabılardan uzak durmalısınız. Bu tür taklit ve kalitesiz ayakkabılar ayak sağlığınıza ciddi derecede zarar verebilirler. İstenmeyen ayak kokusundan, ayak mantarına, ayak topuğunuzda oluşan nasırlı görüntü ve durumların geneli kalitesiz ayakkabılar giyen kişilerin çok geçmeden başına gelen durumlardır. Ayağının kokmasını istemeyen, oluşan mantardan dolayı daha pis bir ayak kokusu ve kaşıntıya sahip olmak istemeyen kadınlar, giydikleri ayakkabılara dikkat etmeliler.

Dikkat Edilmesi Gerekenler !

  1. Ayakkabınızı sabah saatlerinde almayın, sabahları uyandığınızda ayaklarınız şiş olmaktadır.
  2. Ayakkabı denerken iki ayağınıza birden denemelisiniz. Birçok insanın ayak ölçüleri birbirinden farklı olmaktadır. Ayakkabı seçerken büyük olan ayağınızın ölçüsünü baz almalısınız.
  3. Ayakkabınızın içinde naylon kumaş bulunup bulunmadığına dikkat etmelisiniz. Birçok ucuz ayakkabının içeriğinde kullanılan naylon kumaşlar, 3-4 gün giyme sonucunda koku oluşmasına neden olmaktadır.
  4. Bütün bu dikkat etmeniz gereken unsurların yanında, ekonomik bir alışveriş yapmak istiyorsanız, aklınıza kıyafet dolabınızdaki elbiselerinizi ve aksesuar parçalarınızı getirmeli ve bunlara uyum sağlayacak renk ve biçimde ayakkabılar tercih etmelisiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ