Moda Diyo

Ayak Mantarı Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Ayak Mantarı Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Ayak mantarı günümüzün hastalıklarından bir tanesidir. Bu durum bazı zamanlarda stresten kaynaklansa da çoğu zaman da yanlış ayakkabı seçiminden kaynaklanmaktadır. Bunun yanı sıra temizlik ve bakım da bu konuda önemli bir yer tutmaktadır.
Ayak mantarı tedavisi öncelikle iki hafta boyunca uygulanan terbinafin ile tedavi edilebilir. Bu durumda ayak bakımı ve temizliği oldukça önemlidir.

Bu tedavinin yanı sıra ayak mantarı enfeksiyonunda ilaç tedavisi kullanılmalı ve her gün ayaklara belli bir zaman diliminde bakım yapılmalıdır. Doğru ilaç kullanımı bu bağlamda oldukça önemlidir. Yanlış kullanacağınız ilaç işe yaramadığı gibi mantarın yayılmasında da oldukça etkili olacaktır.

Ayak mantarı tedavisinin bir de bitkisel yönü vardır. Öncelikle yüzlerce faydası olan elma sirkesinin bu konuda da oldukça faydası vardır. Ayaklarınızı elma sirkesi katkılı bir suda akşamları bekletmeniz oldukça faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra pamuk yardımı ile de tedavi yapabilirsiniz.

Elma sirkesinin yanı sıra yani ek olarak pirinç unu da önemli bir tedavi metodudur. Elma sirkesi ve pirinç unu ile yapacağınız karışım, ayaklara sürülebilir. Bir süre beklettikten sonra durulamak ve bakımını yapmak oldukça işe yarayacaktır. Bu durum ise yaklaşık 2 veya 3 hafta sürdürülmelidir.

Ayak mantarı enfeksiyonu için karbonat da oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Karbonat su ile karıştırılıp kaynatılabilir. Beyaz sirke, çay ağacı yağı, kekik yağı da diğer bitkisel tedavi yöntemleridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ