Moda Diyo

Aktarlarda 38 ürünün satışı yasaklandı!

Aktarlarda 38 ürünün satışı yasaklandı!

Sıhhat Bakanlığı, bilinçsiz kullanımı şifa atamak yerine damar tıkanıklığına, zehirlenmeye, hatta ölüme bile neden olan 38 ürünün satışına yasak getirdi.

Habertürk ’cilt Lütfi Erdoğan ’ın haberine göre şifa arayan vatandaşın hastane ve eczaneden sonra sıkça gittiği aktarlarda satılan bir takım ürünlere yasaklanmış geldi.

Afiyet Bakanlığı ’na alt Türkiye Hap ve Tıbbi Aygıt Kurumu (TİTCK), aktarlarda satılan 38 ürünü “tehlikeli” olduğu gerekçesiyle yasaklanmış kapsamına aldı. Bakanlık, daha önce genelge yayımlayarak aktar vitrinlerine, ürünlerin kullanılışına ilişkin etiket, ilan ve sanki yazılar asılmasını yasaklamıştı.“Adasoğanı diz ağrısına, güzelavratotu baş ağrısına, nane gribe, adaçayı nezleye iyi kazanç” gibi ifadelerin kullanılmasına da yasaklanmış getirilmiş, aktarlarda nebati karışım yapılmasının da önüne geçilmişti.

ÖLÜME BİLE GÖTÜRÜYOR

Yasaklanan 38 ürün aralarında iltihaplı bölgeleri iyileştirdiği iddia edilen adasoğanı, analjezik özelliği olduğu belirtilmiş güzelavratotu ve romatizma ağrılarını durdurduğu açıklama edilen hintyağı da yer aldı.

Bu ürünlerin bilinçsiz kullanımı sonrasında damar tıkanmasına, zehirlenmeye ve hatta ölüme yol açtığı vurgulandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ