Moda Diyo

Abiye Elbise Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Abiye Elbise Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınlar düğün, nişan, mezuniyet, kokteyl gibi etkinlik ve özel günlerde güzel görünmek için kendi aralarında adeta yarışa girerler. Eğer karar verirken zorlanıyor ve vücudunuza uygun elbise seçemiyorsanız, çoğu zaman işler sizin için can sıkıcı hale gelebiliyor. Vücuduna uygun, kendisine yakışan abiye seçmekte zorlanan kadınlar için abiye elbise seçimlerinde dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili yararlı bilgiler paylaştık.

Abiye elbise seçimlerinde dikkat edilmesi gerekenler

Çok para verdiğiniz kaliteli elbiseler her zaman mükemmel görünmenizi sağlamaz

  • Çoğu kadında bir elbise ne kadar pahalıysa o kadar güzeldir ve güzel gösterir düşüncesi bulunmaktadır. Unutmayın ki sizin için özel dikilmiş, çok fazla emek ve para harcanmış abiyeler eğer sizin vücut tipinize uygun değilse sonuç hüsran olacaktır.

Vücudunuzu tanıyarak kendiniz için en uygun bunun yanında içinde kendinizi rahat hissedebileceğiniz biz elbise seçin

  • Abiye elbise seçimlerinde en önemli detay vücut yapısıdır. Bu işe kendi vücudunuzda en beğendiğiniz bölgeleri öne çıkartıp, beğenmediğiniz kısımları da gizlemek ile başlayın.

Bu konuyu açıklayacak olursak;

  • Eğer boyunuz kısaysa ( 1,65’ ten kısaysanız, tabi ki bu durum göreceli bir kavram) uzun abiye modelleri boyunuzu olduğundan daha kısa gösterecektir. Uzun abiye modelleri yerine kısa diz üstü abiye modellerini tercih etmelisiniz.
  • Dekolteler çok fazla abartılmadığı sürece hem sizi hem de elbisenin güzelliğini ortaya çıkartan en önemli detaydır. Göğüs, sırt ve bacak dekolteleri bir abiyede bulunması gereken olmazsa olmazlarıdır.
  • Abiyenizin kumaşını, giyeceğiniz ortama göre belirlemelisiniz Düğün, nişan gibi ortamlarda saten kumaş, iş yemeği gibi resmi ortamlarda şifon ve ipek karışımı kumaş tercih edebilirsiniz.
  • Eğer vücudunuza güveniyor ve dikkatleri üzerinize çekmekten hoşlanıyorsanız vazgeçilmez ve en dikkat çekici renk olan kırmızı rengini tercih edebilirsiniz. Siyah renk ise her ortama gidebilen, modası hiç geçmeyen ve sizi daha zayıf gösteren bir renktir. Beyaz, bej veya pembe renginde abiye modeli seçerken elbisenizin gecelik gibi durmadığından emin olun.
  • Elbisenizin tek başına sizi tamamlayacağını ve günü kurtaracağına inanıyorsanız yanılıyorsunuz. Elbise kadar elbisede kullanılan takı ve aksesuarlara da dikkat etmelisiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ