Moda Diyo

2017 Maksi Elbise Kombinleri

2017 Maksi Elbise Kombinleri

Maksi elbiseler bileği ve onunda ötesinde ayakkabıyı dahi kapatan uzun boylardaki yere kadar inen elbise modellerinin genel adıdır. Hava şartlarının daha müsait olması sebebiyle bu elbiseler daha çok yaz ve bahar aylarında kullanılmaktadır. Fakat yine de günümüzde kış aylarında kullanılmak üzere kadife ve triko dokularda kışlık elbiselerde tasarlanmaktadır.

Elbette her elbisede olduğu gibi maksi boy elbise kullanımında ve kombininde de dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunuyor. Bu yazımızda ise sizlere maksi elbise kombinlerinden ve maksi elbise kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiğinden söz edeceğiz.

maxi-kombin

Maksi Elbise Kullanırken Nelere Dikkat edilmeli?

Öncelikle maksi elbise kullanırken boy konusu dikkate alınmalı. Moda dizaynırları çok kısa boylu bayanlara maksi elbiseleri pek önermemekteler. Fakat diğer taraftan oldukça uzun poundlardaki ayakkabılar kullanılarak da kısa boylu bayanlar bu sorunu çözebilir. Yine modacılar tarafından önerilen önemli bir detayda kısa boylu bayanların maksi elbiselerin deseni konusunda dikkatli olmaları gerektiğidir. Örneğin kısa boylu, minyon ve çıtı – pıtı bir fiziğe sahipseniz, mutlaka minik desenler sahip olan maksi boylu elbiselerden seçmeniz gerekiyor.

Maksi Elbise Kullanacağınız Zaman Nasıl Kombinlemelisiniz?

Maksi yani uzun bir elbise kullanacağınız zaman her şeyden önce boyuna dikkat etmeniz gerekiyor. Bu tarz elbiselerin kullanımının ilk şartı sizi daha uzun gösterecek olan topuklu ayakkabılar, çizmelerle kullanılacak olmasıdır. Aynı zamanda da ayakkabının elbisenin altından görünmemesine mutlaka dikkat etmelisiniz. Elbisenin boyu mutlaka altına giydiğiniz stilettoyu ya da çizme- bot nevini kapatmalıdır.

Yine maksi bir elbise giydiğinizde üzerine uzun mantolardan kullanmalısınız ki üzerinizde giydiğiniz mantonun altından elbisenin etek kısmı kötü görüntüler vermesin. Öte yandan maksi boy bir elbise giydiğinizde elinize güzel bir portföy alabilirsiniz. Zira askılı ve saplı çantalar elbisenin havasını bozabilir. 2017 maksi elbise kombinleri konusunda kollarınıza takacağınız rengârenk kemik bileziklerden de yararlanabilirsiniz. Diğer taraftan boynunuza takacağınız hoş bir tasma da maksi boy elbiselerle gidecek olan en güzel takı kombini olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ